banner109

Emlak Katılım Bankası 62 şubeye ulaştı

2021 sonuna kadar Türkiye genelinde 100 şubesiyle hizmet vermeyi hedefleyen Emlak Katılım Bankası 62. şubesini faaliyete geçirdi.

Emlak Katılım Bankası 62 şubeye ulaştı
banner112

Yılın ilk çeyreğini 58 şube ile kapatan banka nisan ayının ilk haftasında İstanbul Sultançiftliği, Manisa, Denizli ve Konya Kobisan Şubelerini aynı anda açarak İstanbul’da 28, Türkiye genelinde ise toplam 62 hizmet noktasına ulaşmış oldu.

Müşterilerine bulundukları lokasyonlarda ulaşmayı, yerel ekonomiye ve istihdama katkı sunmayı önemsediklerini belirten Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, bu hedef doğrultusunda şube ağlarını genişletmeyi ve sektörde yeni ürün ve hizmetler geliştirmek suretiyle farklılaşmayı sürdüreceklerini ifade ederek “İnsanı odağına alan, sürdürülebilir bir hizmet modeli anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarda katılım bankacılığı etik ilke ve uygulamaları doğrultusunda hizmet üretiyoruz. Dört şubemizin de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Emlak Katılım’dan kentsel dönüşüm ve güçlendirme çalışmalarında dikkat çeken finansman desteği

Emlak Katılım, kentsel dönüşüm ile riskli yapılarda veya riskli alanlarda ikamet eden kat maliklerinin daha sağlam ve modern binalarda oturmalarını sağlamak için yeni finansman çözümleri geliştirdi. Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan), Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan) ve Alansal Dönüşüm olmak üzere dört adet iş modeli tasarlayan Emlak Katılım, her dört modelde de kat maliklerine 120 aya kadar finansman kullandırabilmektedir. Aynı zamanda kat malikleri Emlak Katılım’dan kullanacağı kentsel dönüşüm finansmanlarında, konut için azami 200 bin TL ve güçlendirme için azami 80 bin TL olmak üzere 120 ay vadeye kadar ve yıllık kar payı oranı üzerinden 400 baz puan devlet desteğinden faydalanabilmektedir.

2019 Mart ayında faaliyete geçen Emlak Katılım, sukuk ihracında da ilklere imza atıyor

Emlak Katılım, yurtiçi piyasalarında gerçekleştirdiği kira sertifikası (sukuk) ihraçlarıyla kaynak çeşitliliğini artırıp sukuk piyasasına hızlı giriş yaparak Nisan 2020’den bu yana 7.6 Milyar TL’lik sukuk ihracı gerçekleştirdi.Emlak Katılım, Haziran 2020’de 100 milyon TL tutarlı, 369 gün vadeli ve 4 dönemsel getiri ödemeli “getirisi katılma havuzuna referanslı kira sertifikası ihracı” gerçekleştirdi. Emlak Katılım’ın diğer önemli ürünlerinden biri de 19 Mart 2021’de ihracını gerçekleştirdiği yaklaşık 47 milyon TL tutarlı ve 455 gün vadeli Ortaklığa Dayalı Sukuk ihracı oldu. Katılım finans sisteminin özüne hitap eden risk paylaşımına ve ortaklığa dayalı sukuk ihracı ile Emlak Katılım, katılım bankalarının önemli bir fon toplama aracı olan Özel Fon Hesabı Havuzlarını yaklaşık 16 yıl sonra sektörde yeniden canlandırdı. Emlak Katılım, Şubat 2021’de Sermaye Piyasası Kurulundan almış olduğu 15 milyar TL tutarlı kira sertifikası ihraç tavanı onayı ile bankanın büyümesine ve artan şube ağına paralel, sukuk ihraçlarını artırmaya devam edecek.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE