Günümüzde enerji kaynaklarının azalmaya ve ekolojik dengenin bozulmaya başlamasıyla, tüm dünya dünyanın geleceği hakkında kaygı taşımaya ve çözüm önerileri üretmeye başladı. Bu önlemlerin başında da yalıtım çalışmaları geliyor. Ülkemizde yalıtım denilince ilk akla gelen ısı yalıtımı olsa da su, ses ve yangın yalıtımı da aynı bütün içinde yer alıyor.

Özellikle deprem kuşağında yer alan ülkemizde binaların dayanıklılığı sorgulanırken, deprem ve su yalıtımı arasındaki ilişki, su yalıtımının önemini gün geçtikçe artırıyor. Su yalıtımı; yapıları temelden çatıya kadar her yönden gelebilecek sudan, nemden ve zararlı etkilerinden koruyarak, yapıların ömrünün uzamasını sağlıyor.

İlk çağlardan itibaren yağmur suları ve kardan korunma olarak düşünülmüş olan su yalıtımı, günümüz teknolojileri sayesinde binaları korozyona karşı koruyor, sağlıklı ve güvenli alanlar sunuyor.

Güvenli duş keyfini Artema’ Duş Başlıklarıyla Yaşayın Güvenli duş keyfini Artema’ Duş Başlıklarıyla Yaşayın

Su, bir yapının ömrü ve dayanıklılığı açısından en büyük tehdit unsurlarından biri. Özellikle taşıyıcı elemanlardaki donatıya sızarak korozyon oluşumuna neden olabiliyor. Korozyon da, kesit kaybına neden olarak binaların taşıma kapasitelerinin azalmasına yol açıyor. Bununla birlikte; zemin suyunda bulunan bazı kimyasallar, bina temellerinde onarılamaz bozulmalara yol açıyor. Örnek verecek olursak, ülkemizde günümüz itibariyle bir binanın ömrü yaklaşık 50-60 yıl. Su yalıtımsız binalarda bu süre kısalarak, öngörülemeyen ekonomik kayıplara yol açıyor ve depremler için büyük risk oluşturuyor.  Su yalıtımının doğru yapılması dolaylı olarak ekonomiye de katkı sağlıyor.

SAĞLAM TEMELLER, GÜVENLİ ÇÖZÜMLER

‘Yapıda Kusursuz Çözümler’ mottosuyla faaliyetlerini sürdüren CUBO, yapının her aşaması için inovatif ürünler geliştirip, üretiyor. Geniş ürün yelpazesiyle hizmet sunan CUBO’nun ısı ve su yalıtımı alanındaki ürünleri ekolojiye destek olurken, %100 yerli sermayesi ile ülke ekonomisine de katkı sağıyor.

CUBO yalıtım alanında hizmet verdiği CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri’nde; Akrilik Esaslı Su Yalıtım Grubu, Bitüm Esaslı Su Yalıtım Grubu, Çimento Esaslı Su Yalıtım Grubu, Kristalize Ürün Grubu, Mastikler, Derz ve Pah Ürünleri Grubu, Membranlar ve Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Grubu bulunuyor. 

Binaların temelinden çatılara, dış cephelerinden teraslara, havuzlardan otoparklara ve büyük sanayi kuruluşlarına kadar tüm alanlarda kullanıma imkân tanıyan CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri, zor hava koşullarına karşı dayanıklılığı ile kullanıldığı her alanda kusursuz koruma sağlıyor. CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri, sadece yapılarla sınırlı kalmayıp özel mühendislik gerektiren karayolları, köprüler, viyadükler gibi birçok alanda da çözümler sunuyor.