Konut almak imkansız hale gelince devlet dar gelirliler için atağa kalktı bakan kurum dar gelirliler için uygun fiyatlı konutlar üreterek bu sorunu en kısa zamanda çözeceklerini açıkladılar. Toki Hazine arazilarine uzuz konut üreterek dar gelirlilere çok uygun taksitlerle verecekler bunun için kişinn daha önce hiç evi olmamış olması şartı aranacak farklı illarede de olasa bu kurya katılma şansı olmayacak bu nedenle öncelik hiç evi olmayanlar olacak.

Bakan Murat Kurum, Hazine arazilari İnşaat firmalarına ugun fiyatlu konut üretmek için verilmesi konusunda inşaat firmaları her zaman kar odaklı bir çalışma yaptıkları için öncelikle Toki konutlar üretmeyi düşündüklerini söyledi.

Karaağaç Millet Bahçesi, İlk Fidan Dikimi ve Toplu Açılış Töreni, Isparta Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Düzenlenen törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'da katıldı. Bakan Kurum törende yapmış olduğu konuşmasında hükümet olarak tüm dar gelirli aileleri ev sahibi yapana kadar çalışmaya devam edecekleri sözünü yeniledi. 

Şimdiye kadar hükümet olarak verdikleri tüm sözleri tuttuklarını belirten Bakan Murat Kurum, 81 il genelinde arı gibi çalıştıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bugüne kadar 4 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Bakan Kurum, 20 senelik zaman dilimi içerisinde ise 18 milyar lirayı aşan tutarda yatırım yaptıklarını söyledi. 

Toki'den Dar Gelirliler için  1.693,49 TL Taksitle  Konut Satılıyor!

EVİ OLMAYAN TEK BİR ALT GELİRLİ VATANDAŞ KALMAYACAK! 

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasında "Isparta'dan milletimize bir kez daha söz veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; dar gelirli olup da ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar; konutlar inşa etmeye, yeni yuvalar kurmaya, yavrularımızı mutlu etmeye; aşkla, şevkle, azimle devam edeceğiz" diyerek alt gelir grubu herkesi ev sahibi yapacaklarını bir kere daha dile getirdi. 

TOKİ tarafından üretilecek olan 150 bin sosyal konut projesi kapsamında Isparta'da 2 projede toplam 236 konut daha inşa edeceklerini belirterek 81 ilde konut üretimine tüm hızı ile devam ettiklerini belirten Bakan Murat Kurum, Eğirdir Gölü ve çevresini ise özel koruma alanı olarak ilan etmek için çalıştıkları müjdesini verdi.