Fuarlara; 43 ülkeden 22 bin 314 ziyaretçi gelirken , 187 firma katılım gösterdi. Yerli yazılım sanal gerçeklik (VR) oyunlarından Tiny house’lara, havuzlardan farklı seçeneklerdeki otomatlara kadar pek çok inovatif ürünün sergilendiği fuarlar, ikili iş görüşmelerine de sahne oldu.

Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye, AVM yöneticilerini ve mimarlarını tek çatı altında buluşturan ‘Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon FuarıATRAX22’ sona erdi. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 3-5 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Atrax bu yıl eş zamanlı olarak Vendex, Premo ve AquaFun fuarlarına da ev sahipliği yaptı. 187 firmanın katılımıyla gerçekleşen organizasyon, ikili iş görüşmelerine de sahne oldu. Fuar, şehir yaşamına değer katan ürünler kadar, projelerin kıyasıya yarıştığı 8. Atrax Star Ödülleri ile de dikkat çekti. Alanında uzman konuklarının katılımıyla gerçekleşen paneller ise sektörü A’dan Z’ye tüm yönleriyle ele aldı.

Pandeminin Olumlu Etkisini Hissettik

Fuarda koranavirüsün olumlu etkisini hissettiklerini belirten Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan, “ Pandemi yasakları ve kısıtlamaları insanları yaşam alanlarında hiç olmadığı kadar vakit geçirmek zorunda bıraktı. Normalleşmenin hızla artması ile vatandaşlar soluğu parklarda bahçelerde yani açık alanlarda aldı. Bu alanlara yatırımlar hem belediyeler hem de kamu tarafından daha da çok arttı. Öyle ki Türkiye’de il ve ilçe belediyelerinde yüzde 90 oranında planlanan büyük ve küçük eğlence ve rekreasyon projeleri mevcut. Bu kapsamda 2 sonra düzenlemiş olduğumuz fuarda hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştık. Bu da pandemiden kaçışın adresi olan park rekreasyon alanlarının şehirler için önemini bir kez daha bizlere gösterdi. Ziyaretçiler eş zamanlı olarak düzenlediğimiz fuarlar ile birçok sektörü de ziyaret etme imkanı buldu. 43 ülkeden22 bin 314 ziyaretçiye ev sahipliği yaptık. Şimdiden önümüzdeki yıl düzenleyeceğimiz fuarımız için rezervasyonlar almaya başladık.” Ifadelerini kullandı.