İstanbul Ticaret Odası 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi seçimlerinde, Başkanlığını kazanan Hakan Akdoğan yeni komite başkanı oldu.

Bizleri bu önemli günde yalnız bırakmayarak sektörünün geleceği için oy kullanmaya gelen tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürler!  Değerli Meslektaşlarım, Sektörümüz ve Mesleğimizin Geleceği İçin Hep Birlikte 9 Kasım'da Sektörde 'BEYAZ' Bir Sayfa Açıyoruz dedi ve 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi başkanı oldu.

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi seçimlerini büyük farkla kazandı. 1195 oyun 775’ini alan Akdoğan, İTO 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi’nde bugüne kadar bir adayın topladığı en yüksek oyla İTO tarihine de geçmiş oldu. 

Oyların yüzde 65’ini alan Akdoğan’ı, Ulvi Özcan başkanlığındaki Turuncu Liste yüzde 24, Mehmet Keklik başkanlığındaki Mavi Liste ise yüzde 10'la takip etti.

‘Beyaz bir sayfa açıyoruz’

Seçim sonrası konuşma yapan Akdoğan, “Bizleri bu önemli günde yalnız bırakmayarak sektörünün geleceği için oy kullanmaya gelen tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sektörümüz ve mesleğimizin geleceği için hep birlikte beyaz bir sayfa açıyoruz. Toplamda kullanılan 1195 oyun 775’ini Beyaz Liste olarak meslektaşlarımız bizlere verdi. Desteklerini karşılıksız bırakmayacağız” dedi. 

Dev gemi İstanbul Boğazı'ndan geçti Dev gemi İstanbul Boğazı'ndan geçti

‘Sektörün değeri artacak’

TÜGEM’deki başarılı çalışmaları İTO’ya taşıyacaklarını kaydeden Akdoğan, “İstanbul Ticaret Odası 21. Gayrimenkul Hizmetleri komitesi 13 bini aşkın üyesi ile sektörümüzün temsil edildiği en önemli kurumlardan biri. Komitede çalışmalarımızda, eğitimden, hizmet bedellerine, bilgi ve belge erişimini kolaylaştırmaktan, gayrimenkul sektörünün değerini artırmaya kadar birçok çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

‘Yol haritamız belli’

Akdoğan, sektörün en büyük sorununun yetki belgesiz yapılan aracılık işlemleri ve denetimlerdeki eksiklikler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Yol haritamız var. Öncelikli olarak tapu ve belediye gibi kurumlardan bilgi ve belge erişimimizi kolaylaştırmak, meslektaşlarımızın bilgi birikimini artıracak, güncel eğitimler düzenlemek, sektörümüzde kayıt dışı çalışanlara yönelik denetimlerin sıklaştırılmasının takipçisi olmak, yetki belgesiz aracılık faaliyetlerinin engellenmesini sağlamak, emlak ilan siteleri ile yaşadığımız sorunlara çözümler geliştirmek, MLS (Mülk Listeleme Sistemi) projesini İTO çatısı altında da hayata geçirmek, kullanılan sözleşmelerin standartlaştırılması ve elektronik ortamda yapılabilmesine ilişkin çalışmalar yapacağız.”

"İstanbul Ticaret Odası Gayrimenkul Komitesi seçimleri sektörümüz ve mesleğimiz için çok çok önemli. Bu seçimlerde Hakan Akdoğan ve ekibi başarı gerçekleştşirdi.

Hakan akdoğan-1

Hakan Akdoğanın Basın Açıklamsı İstanbul Ticaret Odası 21. Gayrimenkul Hizmetleri Komitemize desteklerinizle BEYAZ liste olarak büyük bir farkla seçildik. 

Destekleriniz için çok teşekkür ederiz. Sektörümüz katma değerli çalışmaları hep beraber gerçekleştirmek dileğiyle. Hayırlı akşamlar dilerim.

Toplamda kullanılan Oy Sayısı: 1195
Beyaz Liste: 775
Turuncu Liste: 284
Mavi Liste: 121
Geçersiz oy: 15