Alarm sistemlerini öncü markası Securitas Alarm yılbaşı gecesini ev dışında geçirecekleri uyarıyor. Boş evler hırsızlar için iyi bir fırsat. Ancak bazı basit tedbirlerle hırsızlıkları evlerimizden uzak tutmak , yeni yıla keyifle girmek de mümkün;

  1. Yılbaşı planlarınızı gizli tutun

Eğer yılbaşını evinizden dışarıda , özellikle de şehir dışında geçirecekseniz planlarınıza ilişkin detayları sosyal medya ağlarınızdan paylaşamaya özen gösterin. Bir hırsız için en önemli bilgi evinizin ne zaman boş kalacağı bilgisi olduğundan nereye gittiğinizi veya evinize ne zaman döneceğinizi asla paylaşmayın.Facebook, Instagram gibi hesaplarınızda en yüksek güvenlik düzeyine sahip olsanız bile seyahatiniz esnasında bu tür bilgileri paylaşmanız asla önerilmez.

2. Doğru Kilitleri Kullanın​

Kapılar evinizin ilk savunma hattı olduğundan henüz sahip değilseniz sürgü kilitleri kullanmanız önemlidir. Standart anahtarlı kapılar, güçlü kilitleme teknikleri içeren mekanizmalara nazaran sınırlı etkiye sahiptir. Sürgülü kilitlerin, sürgü mekanizmalarının kırılması oldukça zaman aldığı için hırsızlığı önleme açısından daha güvenlidir.

3-Aydınlatma En Güçlü Caydırıcılardan Biri

Aydınlatma, dışarıda olsanız bile birinin evde olabileceği yanılsamasını yarattığı için kötü niyetli kişileri yaşam alanınızdan uzak tutma görevini başarıyla yerine getirir. Apartman girişlerinin sürekli olarak aydınlatılması, istenmeyen ziyaretçilerin daha kapıya varmadan önce fark edilmelerini sağlar. Alternatif olarak, bir ev güvenlik sisteminiz varsa, biri girişe doğru yürüdüğünde ışıkları açmak için bir hareket sensörü kullanabilirsiniz.

4-Güvenli Pencereler Tehlikeyi Dışarıda Tutar

Pencereler aralık unutulduğunda veya yeteri kadar koruyucu özelliğe sahip olmadığında evinize girmeyi kafasına koyan herhangi biri için pencereye tırmanmak, alan ihlali yapmanın en kolay yollarından biridir. Çok katmanlı camlar tercih ettiğiniz ve aralık unutmamaya özen gösterdiğiniz takdirde pencereleriniz içeri girmeyi oldukça zorlaştıracaktır. Ek olarak ev güvenlik sisteminin bir parçası olan cam kırılma dedektörlerinin de en etkinli acil durum önleyicilerinden biri olduğunu bilmenizde yarar var.

5-Güçlü Bir Ev Alarm Sistemi Hırsızların En Büyük Kabusudur

Ev güvenlik sistemleri, yukarıda sıraladığımız güvenlik önlemlerinin tümünü barındırır ve ihtiyaç duyduğunuzda evinize acil müdahale ekipleri gönderilmesini sağlar. Sensörler ile donatılan yeni nesil alarm sistemleri kapılar, pencereler ve yatak odaları dahil evinizin tüm bölümlerini aynı anda koruyabilir. Güçlü ve profesyonel güvenlik sistemlerine dahil olan görüntülü alarm izleme özelliği ise, polisin ihtiyaç halinde evinize gelmesini ve suçluların yakalanması için gerekli görsel kanıta sahip olmalarını sağlar.

6. Tatil gönderilerini paylaşmak için acele etmeyin 

Tıpkı konum bilgileriniz gibi tatilinize ait fotoğraf benzeri gönderileri yapmak için evde olana kadar bekleyin.

Yıl başı gecesi güvende olduğunuz sürece yılın en güzel zamanı olabilir. Bu özel günün tam olarak çıkarabilmeniz için bu altı basit adımı uyguladığınızdan emin olun.

Securitas Alarm, 81 ilde, 50 binin üzerinde aboneye hizmet sunuyor. Teknolojik güvenlik çözümlerini müşterilerine sunmak için global trendleri takip eden şirket, bu konuda kendini sürekli geliştiriyor. Türkiye’nin farklı lokasyanlarında hizmet veren ilk cografi izleme merkezine sahip olan Securitas Alarm, doğal afet gibi durumlarda bile kesintisiz hizmet sunuyor. Alarm sinyallerine 8 saniye müdahale ile dünya ve Türkiye üzerinde bir ortalamaya sahip.