17 Temmuz 2023 – Günümüzde internet bağlantısı olmadan bir yaşam düşünülemiyor. Tatilde, yazlıkta da olunsa modern insanın olmazsa olmazı internet bağlantısı. Bu bağlantının sorunsuz, güçlü ve evin her yerinde erişilebilir olması da şart! Genellikle katlı ya da bahçeli olan yazlık evlerde, her katta ve hem içeride hem dışarıda internete erişmeyi sağlayan ağ çözümleri mevcut. Bütçe dostu ağ markası Mercusys de bu çözümlere sahip, hem de benzerlerine oranla daha uygun fiyatla.

Yazlık evler için en uygun iki ağ çözümü mesh WiFi sistemleri ve powerline teknolojisi. Mercusys’in Halo serisi mesh sistemleri, geniş kapsama alanı sağlaması ile katlı evlerde de iyi performans veriyor. Aynı ağ adı ve şifre ile evlerde kesintisiz WiFi bağlantısı sunan Halo mesh sistemleri, rakip ürünlere oranla uygun fiyata sahip. Evin büyüklüğüne göre iki ya da üç birimli bir Halo mesh sistemi ile yazlıklarda sorunsuz, kesintisiz WiFi bağlantısı sağlanabiliyor.

Halo mesh ailesi, ihtiyaca göre WiFi 5 ya da WiFi 6’lı modeller barındırıyor. Eğer evde çok sayıda cihaz aynı anda ağa bağlanıyorsa ve yüksek hız gerektiren uygulamalar çalıştırılıyorsa (online oyun, HD film gibi) WiFi 6’lı Halo modelleri tercih edilebilir. Halo sistemleri birbirleriyle uyumlu ve sorunsuz çalışıyorlar. Dolayısıyla istendiğinde mesh WiFi ağı farklı Halo modelleriyle genişletilebiliyor. Mercusys Halo mesh ailesine ilişkin bilgi için: https://www.mercusys.com/tr/product/list-18940

Başka bir çözüm: Elektrik hattından interneti taşımak

Yazlık ya da katlı evler için bir başka ideal ağ çözümü ise powerline teknolojisi. Bu teknoloji, evin mevcut elektrik hattını aynı zamanda interneti taşıyan bir hat haline getiriyor. Yani kablo çekmeden, elektrik kabloları üzerinden priz olan her odaya, evin her noktasına internet de taşınıyor. Bu nedenle katlı evler için en sorunsuz ağ çözümü powerline teknolojisi. Yalnız bunun için evin elektrik hattının tek fazlı olması gerekiyor.

Mercusys’in iki model powerline çözümü ile kolayca evin her yerinde kablolu ya da kablosuz internete bağlanılabiliyor. Modellerden biri sadece kablolu bağlantıyı destekliyor. Akıllı TV, oyun konsolu, PC gibi cihazlar kablo ile ağa erişebiliyor; diğer model ise hem kablolu hem kablosuz bağlantı sağlıyor.

Kurulumları ve kullanımları da çok basit olan Mercusys powerline çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi için: https://www.mercusys.com/tr/product/list-19998

Mercusys Hakkında

Mercusys olarak misyonumuz çok basit: Mümkün olduğunca çok kişiye mükemmel internet erişimi sunmak. İnternete olan ihtiyaç arttıkça, her eve kesintisiz internet deneyimi yaşatmak istiyoruz. Mercusys, sizin güvenilir ortağınız olmaya ve internetin sağladığı değerli bilgilere erişim için sınırsız potansiyel içerecek şekilde ufkunuzu genişletmeye kararlıyız.

Mercusys hakkında daha ayrıntılı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.mercusys.com/tr/