VitrA, 3-4 ve 5-6 yaş gruplarındaki çocuklara özel bir banyo koleksiyonu tasarladı. Good Design ve iF Design Award 2021 ödüllerinin sahibi Sento Çocuk, ergonomi, hijyen ve güvenliği öne çıkaran banyo çözümlerini bir arada sunuyor.

Sento Çocuk, VitrA İnovasyon Merkezi’ndeki Ergonomi Laboratuvarı’nda yürütülen test çalışmalarıyla, çocukların cinsiyet, boy, kilo ve diz yükseklikleri dikkate alınarak geliştirildi. Tüm seramik ürünlerde, bakteri oluşumunu %99,9 oranında önleyen VitrA Hygiene özel sır teknolojisi kullanıldı. Koleksiyondaki ürünler, tasarımlarındaki yalınlık, yuvarlak hatlar ve gizli montaj detaylarıyla kirlere saklanacak yer bırakmayacak şekilde tasarlandı.

Sento Çocuk, renk ve boyut çeşitliliğinin yanı sıra, farklı yaş grupları için sunulan yükseklik seçeneklerini tek bir formda buluşturuyor. Çocukların ayaklarının yere değmesi için, klozet 3-4 yaşındakiler için 28 cm, 5-6 yaşındakiler içinse 35 cm’e monte ediliyor. Gömme rezervuarla uyumlu kumanda paneli, 75-85 cm arasında bir yüksekliğe konumlandığından, 3 yaşındaki çocuklar tarafından bile rahatça erişilebiliyor. Üçlü lavabonun kademeli yapısı ise farklı boylardaki çocukların lavaboya kolayca ulaşmasını sağlıyor.