Başta; Kuveyt, Bahreyn, Suudi Arabistan ve İsrail olmak üzere çok sayıda ülkeden ziyaretçi çeken Uzungöl’de otel, pansiyon türü konaklama yerleri sezonu tam kapasite dolu geçirirken bölgedeki bungalov evlerin geceliği de 300 doları aşmış durumda.

Prontotour ile denizin üzerinde dünyayı keşfedin! Prontotour ile denizin üzerinde dünyayı keşfedin!

Konaklama fiyatlarının en lüks villa tipi bungalov evler üzerinden değerlendirildiğini dile getiren işletmeci Mehmet İnan, “Bungalov evleri kişi sayısı ile değerlendirmek gerekiyor. Özellikle Ortadoğu pazarından daha çok bungalov evler tercih ediliyor. Bizim villa tipi bungalov evlerimiz rahatça 10 kişilik bir ailenin kalabileceği şekilde dizayn edilmiş. Geceliği 300 dolara veriyoruz. Fiyatlardan hiçbir şekilde şikâyet almadık. Yıllar önce de aynı fiyata veriyorduk halen daha aynı fiyata veriyoruz. Kişi başı olarak değerlendirdiğinizde aslında fiyatlarımız çok normal. Genellikle zaten kalabalık geniş aileler bungalov evleri tercih ediyorlar. Hem onlar için daha rahat ve konforlu oluyor. Aynı zamanda bu evlerin çevresinde sosyal donatı alanları da bulunuyor.” diye konuştu.

bungalov-evler

Otellerde çift kişilik günlük oda fiyatının ortalama 100 Dolar seviyelerinde olduğunu kaydeden Uzungöl Turizm Derneği yöneticisi Mustafa Akyüz, fiyatların diğer tatil yörelerine göre çok daha uygun olduğunu ifade ederek “Genelde Körfez ülkelerinden çok fazla rağbet olduğu için biz de konaklama ücretlerini dolar üzerinden yaptık. Türk Lirası dolar karşısında değer kaybedince yüksek gibi geliyor yerli turiste. Zaten aylar öncesinden yabancı turistler rezervasyon yapıp otelleri dolduruyorlar. Diğer tatil yerlerine bakıldığı zaman aslında daha uygun fiyatlar. Yıllar önce de 100 dolara kalınıyordu şimdi de 100 dolara kalınıyor” dedi.