Türkiye’deki yatırımcılara Karadağ’da gayrimenkul satışı yaparak yerel pazarın avantajlarından yararlanmalarını sağlayan Realty Balkans Emlak, bölgedeki mevcut piyasa koşullarını değerlendirdi. Karadağ’daki gayrimenkul fiyatlarının diğer ülkelere kıyasla daha uygun olduğuna dikkat çekerken, hükümetin uluslararası yatırımcılar için oluşturduğu teşvik paketleri hakkında  da bilgi verdi. 

Türk gayrimenkul yatırımcıları, Balkanların gayrimenkul satışlarında parlayan yıldızı olan Karadağ'a yöneliyor. Karadağ hükümeti, uluslararası gayrimenkul yatırımcılarına teşvik paketi sunarak bu ilgiyi destekliyor. Avrupa'nın güneyinde uygun fiyatlı gayrimenkul arayanlar için Karadağ, tercih edilen bir destinasyon haline geldi. Ülkenin gayrimenkul fiyatlarının diğer ülkelere kıyasla daha uygun olması da dikkat çekiyor. Bu durumda, Türkiye'deki yatırımcılar, Karadağ'da gayrimenkul satışı yaparak hem yerel pazarın avantajlarından yararlanıyor hem de daha uygun maliyetlerle yatırım yapma imkanına sahip oluyor. Bu fırsatlardan faydalanmak için Realty Balkans Emlak, bölgedeki mevcut piyasa koşullarını değerlendiriyor ve Türk yatırımcılara destek sağlıyor.

Türk gayrimenkul yatırımcıları rotasını Karadağ’a çevirdi.

Türkiye’deki yatırımcılara Karadağ’da gayrimenkul satışı yaparak yerel pazarın avantajlarından yararlanmalarını sağlayan Realty Balkans Emlak, bölgedeki mevcut piyasa koşullarını değerlendirdi. Karadağ’daki gayrimenkul fiyatlarının diğer ülkelere kıyasla daha uygun olduğuna dikkat çekerken, hükümetin uluslararası yatırımcılar için oluşturduğu teşvik paketleri hakkında  da bilgi verdi.

Karadağ’daki gayrimenkul fiyatları diğer ülkelere kıyasla daha uygun

Adriyatik Denizi kıyısındaki Balkan ülkesi Karadağ'da, yazlık ev yatırımı yapmak veya bölgeye taşınmak isteyen uluslararası alıcıların artan talebiyle emlak piyasasının son yıllarda yükselişe geçtiğini belirten Realty Balkans Emlak’tan gayrimenkul uzmanı Fatih Candan, “Karadağ’ın istikrarlı ekonomisi ve elverişli konumunun emlak pazarını gelecek yıllarda büyütmesi bekleniyor. Dörtte biri plajlardan oluşan 295 kilometre sahil şeridiyle Karadağ, ülkeyi ziyaret eden turistler kadar, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenleri de cezbediyor” dedi.

Fatih Candan sözlerine şöyle devam etti: “Karadağ’da yatırım yapacaklar için devlet tarafından sunulan çeşitli destek ve teşvik paketleri var. Karadağ hükümeti, emlak piyasasını iyileştirmek adına inşaat ruhsatı almakla ilgili süre ve maliyetleri azaltmayı amaçlayan politikalar uyguluyor. Bu da yatırımcıların pazara girmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca, Karadağ'daki  gayrimenkul fiyatlarının İspanya veya İtalya gibi diğer Akdeniz destinasyonlarına kıyasla nispeten uygun olması, daha düşük giriş maliyetiyle yüksek getiri arayan yatırımcılar için bölgeyi cazip bir seçenek haline getiriyor. Biz de Podgorica’daki ofisimiz aracılığıyla Karadağ’dan ev almak isteyen Türkiye’den yatırımcılara tüm süreçte eşlik ediyor, prosedürlerin güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.”

Karadağ, Türk turistlerin en çok tercih ettiği 3 ülkeden biri

Portföylerinde 200’e yakın satılık gayrimenkul bulunduğunu vurgulayan Realty Balkans Emlak’tan gayrimenkul uzmanı Fatih Candan, “Fiyatı 80 bin eurodan başlayıp 1 milyon euroya kadar çıkan ev, villa, işyeri ve arsalarla müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyoruz. Satın aldıkları mülkü kiralamak isteyenlere de yardım ediyoruz. Bunun yanı sıra gayrimenkul almaya gelen misafirlerimize oturum izni alma, tapu alma, konaklama, araba kiralama gibi konularda da hizmet veriyoruz. Dünyanın farklı yerlerinden her yıl 3 milyondan fazla turist ağırlayan, Türk turistlerin de en çok tercih ettiği 3 ülkeden biri olan Karadağ, 2 yıl içinde Avrupa Birliği’ne girmesi bekleniyor. Bu da yereldeki emlak sektörünün daha da canlanmasının önünü açacak. Dolayısıyla şu an mevcut koşulları avantaja çevirerek, yatırım yapmak gerekiyor” şeklinde konuştu