22 Mayıs 2023 – TP-Link®, akıllı ev çözümlerinde Tapo alt markasıyla farklı ürünler sunuyor. Bu ürünler arasında güvenlik kameraları, akıllı prizler, akıllı aydınlatma ürünleri, sensörler ve bu ürünleri yönetmeyi sağlayan hub’lar yer alıyor. Birbiriyle uyumlu olan ve birlikte farklı senaryolar oluşturarak kullanılabilen Tapo akıllı ev ekosistemine iki yeni kamera modeli eklendi. Hem iç hem dış mekanda kullanıma uygun olan bu iki yeni kamera sistemi, pille çalışıyor ve elektrik olmayan yerlere de yerleştirilebiliyor.

Tapo C420S2 ve C400S2 model adlarına sahip olan ürünler, iki kamera ve bir hub’tan oluşan paketler halinde satışa sunuluyor. Her iki model de pille çalışıyor; suya ve toza dayanıklı bir yapıya sahip. Bu nedenle ister iç mekan ister dış mekan her yere kurulabiliyorlar ve elektrik bağlantısı gerektirmiyorlar. Akıllı yapay zeka ile insan, hayvan ya da araç tespiti yapabilen kameralar, gerektiğinde kullanıcılara bildirim gönderebiliyorlar.   

2K QHD Görüntü Kaydı

TP-Link’in satışa sunduğu yeni kamera sistemlerinden Tapo C420S2 modeli, iki adet kamera ve bir hub’tan oluşuyor. Bu model 2K QHD görüntü kaydedebiliyor. Kristal netliğinde video ve fotoğraflar ile evlerin güvenliğini artıran çözüm, tam renkli gece görüşü özelliğine sahip. Kameralarda gömülü olan ışıkla geceleri de tam renkli ve kaliteli görüntü kaydedebiliyorlar. Düşük ışık koşullarında kaliteli görüntü yakalayabilen ‘yıldız ışığı sensörü’ bulunan C420S2 kameralar, bu sayede özellikle dış mekanlarda karanlık ortamlarda da görevlerini yerine getirebiliyorlar.

Bu modelde sesli ve ışıklı alarm özelliği bulunuyor. Kullanıcılar istediklerinde bu alarmları aktif hale getirebiliyorlar; istenmeyen konuklar ses ve ışık ile uyarılıyor.

Diğer pilli kamera sistemi olan Tapo C400S2 modeli ise 1080p çözünürlüğe sahip. Diğer kamera sistemi bile benzer özelliklerde olan bu çözüm de iki kamera ve bir hub’tan oluşan bir paket halinde satışa sunuluyor. C400S2 sisteminde istenmeyen misafirler sadece sesli alarm ile ürkütülebiliyor.

Her iki kamera sisteminde de çift yönlü ses iletme özelliği bulunuyor. Bu sayede örneğin çalışan anne-babalar, evdeki çocuklarıyla kamera aracılığıyla konuşabiliyorlar ya da kapı dışına monte edilen kamera aracılığıyla kapıya gelen kurye ya da konuklarla sesli iletişim kurulabiliyor.

Tapo’nun yeni pilli kameralarının pil ömrü yaklaşık 180 gün olarak açıklanıyor. Şarj edilebilen ve çıkarılabilen piller ömrü bittiğinde değiştirilebiliyor. Kamera sistemleri, paket içeriğinde yer alan hub sayesinde yönetilebiliyor ve diğer Tapo cihazlarıyla birlikte çalışabiliyor. Hub üzerinde yer alan mikro SD kart girişine 256 GB’a kadar SD kart yerleştirilebiliyor. Kayıt için kullanıcılara farklı seçenekler sunuluyor. İster bu SD karta ister ücretli olan Tapo Care bulut depolama sistemine kayıt yapılabiliyor.

Tapo uygulaması üzerinden kolayca kurulup her tür ayarı yapılabilen kamera sistemleri, duvara monte edilebildiği gibi masa üstünde de kullanılabiliyor.

İki kamera ve bir hub’tan oluşan yeni kamera sistemlerinin fiyatları ise şöyle:

-       Tapo C400S2       :  4,689 TL (KDV dahil, 2 kamera ve hub fiyatı)

-       Tapo C420S2       :  4,999 TL (KDV dahil, 2 kamera ve hub fiyatı)

Ayrıntılı bilgi için:

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/cloud-camera/tapo-c420s2/

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/cloud-camera/tapo-c400s2/#overview

TP-Link Hakkında:

1996 yılında kurulan TP-Link, günlük yaşamın her alanında yer alan güvenilir ağ cihazları ve aksesuarları üreten küresel bir şirkettir. 170’den fazla ülkeye dağıtım yapan ve dünya çapındaki yüz milyonlarca insana hizmet veren TP-Link şirketi, araştırma kuruluşu IDC raporlarında sürekli olarak WLAN ve genişbant CPE cihazlarında 1 numaralı üretici olarak yer almaktadır*.

Kanıtlanmış sağlamlık, performans ve değer mirası ile TP-Link, tüm bireylerin ağ konusundaki gereksinimlerini karşılayan bir ürün portföyü oluşturmuştur. Günümüzde halen gelişen internete bağlı yaşam tarzlarına uygun olarak, yarının taleplerini bugünden karşılamak üzere çalışmaya devam ediyor. 

*En son yayınlanan IDC Worldwide Quarterly WLAN Tracker Raporu’na göre.