Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında, 2023 yılında devreye alınan, üretim ve çevre açısından bir çok avantaja sahip olan yeni toz boya hattı ile Termolux Klasik radyatörler beyazın yanı sıra  antrasit renkte de üretilmeye  başlandı.  Radyatörler çok kısa zaman içinde farklı renklerde de tüketiciye ulaşacak.

Radyatörler çok kısa zaman içinde farklı renklerde de tüketiciye ulaşacak.

Yıllık kapasitesi 5.2 milyon adet olan tesislerde, gelişmiş altyapı ve çelik sac kullanılarak robotik hatlarda, yüksek basınca dayanıklı olarak üretilen Termolux radyatörler, şık tasarımları, yüksek ısıl verimlilikleri, sağlamlıkları  ve kolay monte edilebilme özellikleri ile öne çıkıyor. Termolux radyatörlerin 10 yıl garanti süresi bulunuyor.

Antrasit Rengin Cazibesi

Termo Teknik’in, Termolux Klasik antrasit renkte radyatörleri bulundukları mekanın şıklığına katkı sağlıyor.  Panel radyatörlerde alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif sunan antrasit renk hem minimal, hem de retro ve rustik öğelerden esinlenen dekorasyonlara uyum sağlıyor.

Modern dekorasyon renkleri arasında son yıllarda en çok tercih edilen renklerden olan antrasit; özellikle beyaz, kırık beyaz, açık gri ve bej tonları ile tam bir uyum içerisinde olmasının yanı sıra, dekorasyonda daha çarpıcı bir görünüm arayanlar için narenciye, açık pembe, lila, sarı, açık mavi tonlar ve parlak renkli zeminler ile de uyumlu bir kontrast yakalıyor.

Radyatörler Renkleniyor

Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçilerinde olan Termo Teknik, üstün kalite ve renklere sahip radyatör üretimi için yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yeni robotik sistemleri inşa eden, üretim hattı sayısını arttıran Termo Teknik, 2023 yılında 750 metrelik yeni toz boya hattını devreye aldı. Yeni toz boya hattı ile bir yandan verimlilik artışı ve çevreye katkı sağlanırken, bir yandan da renkli radyatör üretimine geçiş süreci başladı.

Termolux Hakkında

Termo Teknik tarafından EN 442 & BS EN ISO 9001 standardında üretilen, 30 yılı aşkın süredir Türk ve dünya tüketicileri tarafından  beğenilerek kullanılan  Termolux  Klasik radyatörün çok sayıda üstün özelliği bulunuyor. Normal koşullarda 10 bar basınca dayanıklı olarak üretilen radyatörler 13 bar’a kadar basınç testine tabi tutuluyor.  Her türlü uygulamaya yanıt verecek geniş ürün yelpazesine sahip olan radyatörler 50’yi aşkın ülkeye ihraç ediliyor.

Geniş Servis ve Bayi Ağı

Termo Teknik, Türkiye’nin tamamında, 180 yetkili servis ağı, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor.

Termolux Klasik radyatörler hakkında ayrıntılı bilgi “www.termoteknik.com” adresinden alınabiliyor.

Termo Teknik Hakkında

Termo Teknik, 1966 yılında Türkiye’nin lider radyatör üreticisi olarak faaliyetine başlamış; 1999’da uluslararası ısı devi Stelrad Radiators Group’a (SRG)  katılmış; iç ve dış pazardaki gücünü katlayarak arttırmaya devam etmiştir.

Türkiye’deki yatırımı 120 milyon doların üzerinde olan Termo Teknik, yıllardır ISO500 listesinde en büyük sanayi şirketleri arasında yer aldığı gibi, sektöründe 2005 yılından bu yana toplam 9 kez ihracat şampiyonu olarak sayısız ödüle layık görülmüştür.

Yarım yüzyıldan uzun süredir devam ettiği yolculuğu sonunda bugün ürünlerini Çin’den Şili’ye, Avustralya’dan Kanada’ya kadar geniş bir coğrafyada; aralarında ABD ve Rusya’nın da bulunduğu 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir. 2009’dan bu güne de, Türkiye’den çok daha uzun yıllardır doğalgaz deneyimine sahip İngiltere’de 6 Sigma ile üretilen nitelikli kombi ve kazan grubunu Türk tüketicisine sunmaktadır.