Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunan, Çorlu’da kurulu, dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında, Silüet ve Termolux serisi panel radyatörleri üreterek, yurtiçi ve yurtdışına satışını gerçekleştiren,  İngiltere’de, hatayı sıfıra yakın seviyeye indiren 6 sigma kalite yönetimi ile üretilen  LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ve EVOMAX 2 Duvar Tipi  Yoğuşmalı Kazan serisini Türk tüketicisine sunan Termo Teknik, SRG’nin(Stelrad Radiators Group)  Türkiye iştiraki olarak faaliyet gösteriyor.

Yıllık üretim kapasitesi 5.5 milyon adet olan fabrikasında, gelişmiş altyapı ve çelik sac ile robotik hatlarda, yüksek basınca dayanıklı olarak üretilen panel radyatörleri, Antarktika’nın da içinde bulunduğu 7 kıtada, 50’nin üzerinde ülkede kullanılan Termo Teknik,  8 kez ihracat şampiyonu olarak sayısız ödüle layık görüldü.

Sürekli yatırım prensibi ile hareket eden Termo Teknik, 2023 yılına, Çorlu’da bulunan fabrikasında yeni toz boya hattını devreye alarak başladı. Yeni toz boya hattı ile beyaz ve antrasitin yanı sıra kurumsal müşterilerin talebine uygun renkte radyatör üretimi de mümkün oluyor.

Ürünlerine tam destek sunan Termo Teknik, Türkiye’nin tamamında, 180 yetkili servis ağı, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor.

Termo Teknik’in Türk tüketicisine sunduğu, beğenilerek kullanılan, yüksek verimliliğe sahip ürünler şu şekilde sıralanıyor:

SİLÜET SERİSİ

Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan fabrikasında üretilen Silüet Serisi radyatörler, tasarımı ile kullanıcıların ince zevkine; sağlamlığı, yüksek ısıl verimliliği, 15 yıl garantisi ile de bütçesine hitap ediyor. Radyatörler, farklı dekorasyon tarzlarına sahip modellerle bir yandan mekanları ısıtırken, bir yandan da mekanların şıklığına katkı sunuyor. Yaşadığı ortama renk ve estetik katmak isteyenlerin önde gelen tercihi olan  Silüet Serisi’nin,  Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunuyor.

Silüet Serisi panel radyatörler alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif olarak antrasit rengi de sunuyor. Ayrıca, kurumsal müşterilerin talebine uygun renkte radyatör üretimi de mümkün oluyor.

TERMOLUX KLASİK RADYATÖR

Termo Teknik tarafından EN 442 & BS EN ISO 9001 standardında üretilen, 30 yılı aşkın süredir Türk ve dünya tüketicileri tarafından  beğenilerek kullanılan  Termolux  Klasik radyatörün çok sayıda üstün özelliği bulunuyor. Normal koşullarda 10 bar basınca dayanıklı olarak üretilen radyatörler 13 bar’a kadar basınç testine tabi tutuluyor. 

Boyut Çelik Kapı İle Yaşam Alanları Renkleniyor Boyut Çelik Kapı İle Yaşam Alanları Renkleniyor

Termolux Klasik radyatörlere 2023 yılında eklenen dikey su kanallı Termolux dikey panel radyatör modeli ise dar mekanlara uyum sağlayan yapısı ve mekanlara şıklık katan tasarımı  ile dikkat çekiyor. İlk aşamada beyaz ve antrasit renklerde üretilen, dikey su kanallı Termolux dikey radyatörler, talebe göre  farklı renklerde de üretilebilecek.

 

Yüksek ısıl verimlilik ve dayanıklılığının yanı sıra parlak ön yüzeyleri ile dikkat çeken dikey radyatörler, farklı ebat ve boyutlarda çok sayıda seçenek sunuyor. Kullanıldıkları mekân ile bütünleşen radyatörler iç mekanların görünümünü zenginleştirmek isteyenlere için de önemli bir seçenek oluşturuyor.

 

Banyo ve mutfak gibi kısıtlı mekanlara uyumlu olarak üretilen Termoline Havlupanlar ise nemli ortamlarda uzun süre kullanılabilecek kalınlığı artırılmış boyaya sahip bulunuyor. Farklı mekanlara ve dekorasyon anlayışlarına uygun olarak üretilen havlupanlar Termo Teknik panel radyatör serilerinin tamamlayıcı bir parçası olarak dikkat çekiyor.

 

LOGIC KOMBİ

İngiltere’de Kraliçe Ödüllü (Quenn’s Award) tesislerde 110 yılı aşan tecrübe ile üretilen, Termo Teknik tarafından Türk tüketicisine sunulan  LOGIC Premix Yoğuşmalı kombiler yüzde 98,7’ye varan yüksek mevsimsel verimlilik sağlıyor.

Türkiye ile  2011 yılında tanıştırılan, aynı anda mutfak ve banyoda iki muslukta sıcak su sağlama kapasitesi, sessiz çalışma, çevreye saygı, hermetik baca gibi özellikleri nedeniyle 12 yıldır sevilerek kullanılan, LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombilerin LOGIC c26/35 ve LOGIC c31/35 modelleri bulunuyor.  26/35, 26 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi; 31/35 ise 31 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi anlamına geliyor. LOGIC Kombiler, üstün özellikleri ile uzun yıllar arıza yapmadan verimli çalışıyor.

 

Termo Teknik, 31 Aralık 2023 tarihine kadar LOGIC Premix Yoğuşmalı kombilerinin ilk çalıştırmasını yaptıranlara 3 yıl artı garanti hediye ediyor. Böylece toplam  garanti süresi 5 yıla uzuyor.

 

EVOMAX 2

Tasarımı ve Ar-Ge’si İngiltere’de gerçekleştirilen, satış ve servis desteği Termo Teknik tarafından  sağlanan “En iyi daha iyi oldu” mottosu ile 2021 yılı Ocak ayında   kullanıcının beğenisine sunulan, uzun senelerdir sorunsuz olarak çalışan EVOMAX’ın devamı olan ve yenilenen EVOMAX 2 premix duvar tipi yoğuşmalı kazanlar  maksimum verimlilik  ve enerji tasarrufu sağlıyor.

 

 İngiltere merkezli “Yenilik, mükemmellik ve başarıya destek ödülü HVR Awards”a sahip bulunan, merkezi ısıtma sistemlerinde kurulum, bakım ve kullanım kolaylığı açısından çok önemli avantajlar sağlayan ve kısa zamanda beğeni toplayan EVOMAX 2 duvar tipi yoğuşmalı kazanların yüzde 97.2’ye varan yüksek mevsimsel verimliliği bulunuyor.

 

Farklı ısıtma sistemi taleplerine yanıt oluşturan 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite değerlerine sahip olan kazanlar ve  ihtiyaç fazlası çalışmanın önüne geçen  1/5 modülasyon oranı ile enerjinin verimli şekilde  kullanılması mümkün oluyor.

 

Sadece  kat istasyonu,  radyatör ve  boylerin olduğu sistemlerde ek kontrol paneline ihtiyaç duymadan, master kazan üzerinden 16 adet kazana kadar (Toplam 2560 kW = 2.200.000 kcal/h) kaskad bağlantı sağlayan EVOMAX 2’ ler, kullanıcıları ek kontrol paneli ve panolama maliyetinden kurtarıyor. Sistemde havuz ısıtması, güneş enerjisi ile uyumlu çalışma,  klima santrali, nem alma santrali, gibi bölümler olduğunda ise bu kez kaskad kontrol paneli (Siemens ) kullanılarak 15 adete kadar kazanın (Toplam 2400 kW = 2.000.000 kcal/h) kontrolü mümkün oluyor.

 

Dahili atık gaz geri akım güvenlik klapesi, en düşük atık gaz seviyesi olan NOx  Class 6’ya sahip olma, sessiz çalışma, az yer kaplama, temiz ve şık görünüm  gibi  özelliklere sahip  EVOMAX 2’ lerin,  3 yıl garantisi bulunuyor.

Termo Teknik ve  ürünleri hakkında detaylı bilgi www.termoteknik.com adresinden alınabiliyor.

Editör: Kadir Özel