Sektörün öncü markalarını aynı çatı altında buluşturan ‘Sentez Merter’, yaklaşık 50 ülkeye yapacağı ihracatla Türk tekstil ve hazır giyim ürünlerini tanıtmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin tekstil ve hazır giyim merkezi Merter’in, en büyük ve en yeni toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezi ‘Sentez Merter’, dünya modasına yön vermek üzere gün sayıyor. Yeni nesil alışveriş merkezi Sentez Merter’de buluşacak olan Türkiye’nin önde gelen kadın giyim markaları, tasarımlarını dünya modasına yön vermek üzere sunmaya hazırlıyor. Proje ile ilgili bilgi veren K&B Property Türkiye Genel Müdürü Kudret Hazer, toplam 24 bin metrekare kapalı alanda 240 adet satışa hazır dükkanın yer aldığı Sentez Merter’in alanında en kapsamlı kadın alışveriş merkezi olduğunu söyledi.

Alışveriş merkezinde dükkanların yüzde 70’inin satıldığını belirten Kudret Hazer, “Kadın giyimin önde gelen markalarını bir araya getirdiğimiz alışveriş merkezimiz, büyüklükleri 20 metrekare ila 100 metrekare arasında değişen ve istenildiğinde modüler olarak büyütülebilen dükkanlardan oluşuyor.  Biz burada uluslararası bir merkez yaptık. Buradaki markalar dünyaya satış yapan, Türk tekstil sektörünü yurt dışında temsil eden markalar. Sentez Merter’den ilk etapta 50 ülkeye yıllık ihracat hedefliyoruz” dedi.

Dükkanların satış ve kiralama sürecinin devam ettiğini söyleyen Hazer, iskanın alındığını ve satışı devam eden dükkanların kat mülkiyetleri ile tapularının da hazır olduğunu ifade etti.

Kiralamada hava parası yok

‘Sentez Merter’de dükkanların satış fiyatları 7 milyon 140 bin TL’den başlıyor, 19 milyon 970 bin TL’ye kadar çıkıyor. Dükkanlar vade farksız 24 ay taksitle satışa sunuluyor. Dükkanların kira fiyatları ise aylık 27 bin TL’den başlıyor. Ayrıca Sentez Merter, bugüne kadar Merter’de bugüne kadar hiç uygulanmayan kiralamada hava parasının alınmadığı bir sistemle çalışıyor.

Yeni nesil alışveriş merkezi olarak planlanan ‘Sentez Merter’ toplantı odaları, defile alanı, döviz bürosu, showroom, restoran, kafe, banka, otopark ve vale hizmetleri gibi özellikleri de

bünyesinde barındırıyor. Sentez Merter, metro ve raylı sistemin kesiştiği yoğun sirkülasyonun olduğu bir noktada yer alıyor.

www.sentezmerter.com                      0212 919 00 45         

Sentez Merter hakkında:

‘Sentez Merter’, Türkiye’nin en büyük tekstil ve hazır giyim merkezi Merter’in, en büyük ve en yeni toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezidir. Mimar Şükrü Gürsoy tarafından tasarlanan ‘Sentez Merter’ İstanbul Avrupa yakasının tam ortasında, toplu ulaşım ağlarının kesiştiği noktada, şehrin atar damarı E-5 Karayolu’nın yanı başında konumlanıyor. Toplam 24 bin metrekare kapalı alanda 240 adet satışa hazır dükkandan oluşan ‘Sentez Merter’ Merterli sanayiciler tarafından kurulan Sentez Gayrimenkul Yatırım A.Ş. tarafından hayata geçirilmiş bulunuyor. Sentez Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Türkiye ekonomisinin yüzde 40’ının gerçekleştiği, sanayi, turizm ve ticaretin başkenti İstanbul’da, ticari alan geliştirmek ve inşaat faaliyetleri yürütmek üzere kurulan bir şirkettir.