Isıtma sistemleri sektöründe 300 yıla yakın uzmanlığıyla her türlü ticari bina için sistem çözümü sunan Buderus, son yıllarda gerçekleştirilen önemli konut projelerinde iş ortağı olarak yer almaya devam ediyor. Son olarak Ankara Gölbaşı’nda ‘Hayatı 5 Duyulu Yaşa’ sloganıyla satışa sunulan Sense Five Villaları için de Buderus uzmanlığı tercih edildi. Muslu İnşaat tarafından hayata geçirilen ve 39 bağımsız villadan oluşan projede, Buderus uzmanlığını yansıtan Logamax plus GB272 ile Logamax plus GB172i kullanıldı.

Kompakt ısı merkezi: Logamax plus GB272

 

Buderus tarafından geçen yıl pazara sunulan duvar tipi yoğuşmalı kazan Logamax plus GB272, yüksek verim, üstün performans ve tasarımıyla ‘kompakt ısı merkezi’ olarak tanımlanıyor. Kazan, akıllı kaskad konfigürasyonu sayesinde 2400 kW’a kadar kapasitede sistem çözümlerini bile çok kısa sürede sağlıyor. 49, 69, 100, 125 ve 150 kW kapasite seçenekleri sayesinde Buderus Logamax plus GB272, bir duvar tipi yoğuşmalı kazandan beklenenden çok daha geniş bir planlama ve kullanım esnekliğini de beraberinde getiriyor. 85 °C’lik maksimum gidiş suyu sıcaklığına ulaşmasıyla tek bir cihaz olarak veya kaskad sistem olarak kullanılıp tek bir kumanda üzerinden verimli bir şekilde işletilebiliyor. Üstelik cihazın modüler iç ve dış tasarımı sayesinde montaj, kurulum ve sonradan yapılacak bakım işlemleri çok daha kolay yapılabiliyor.

Uzun ömürlü bir yatırım: Logamax plus GB172i

Buderus uzmanlığıyla üretilen Logamax plus GB172i ise yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yenilikçi tasarımıyla öne çıkmasının yanı sıra, apartman dairelerinden villalara kadar farklı büyüklük ve ihtiyaçtaki yaşam alanları için güvenilir bir şekilde ısıtma ve sıcak kullanım suyu sağlıyor. Yüksek verimliliğe sahip yoğuşma eşanjöründen opsiyonel sistem kontrol ünitesi Logamatic RC300’e kadar en nitelikli bileşenler, Logamax plus GB172i’nin üstün kalitesini ve uzun ömrünü tamamlıyor. Dayanıklılığı kanıtlanmış yanma odasından hidrolik grubuna her bileşen sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım imkânı sunuyor.

Bosch Home Comfort Group Hakkında

Bosch Home Comfort Group enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2022 yılında yaklaşık 14.400 çalışan ile 4,5 milyar avroluk (Yüzde 65’i Almanya dışında) ciro gerçekleştirmiştir. Bosch Home Comfort Group, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup; Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır.   

Daha fazla bilgi online olarak www.bosch-homecomfort.com adresinde mevcuttur.

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde yaklaşık 420.000 çalışana sahiptir (31 Aralık 2022 itibarıyla). Şirket, 2022 yılında 88,4 milyar Euro'luk satış gerçekleştirdi. Bosch'un faaliyetleri dört sektöre ayrılıyor: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Tüketici Ürünleri ve Enerji ve Bina Teknolojisi. Dünyanın önde gelen IoT şirketlerinden biri olarak Bosch; akıllı evler, Sanayi 4.0 ve ağa bağlı mobilite için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Bosch, sürdürülebilir, güvenli ve heyecan verici mobilite vizyonunu takip ediyor. Şirket; sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi ya yapay zeka içeren ya da yapay zeka yardımıyla geliştirilmiş veya üretilmiş olan ürünler ve çözümler ile ağa bağlı yaşamı kolaylaştırmaktır. Bosch, yenilikçi olan ve büyük bir ilgi gören ürünler ve servislerle dünya genelinde yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Kısacası Bosch, ‘Yaşam için teknoloji’ oluşturur. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve yaklaşık 60 ülkedeki yaklaşık 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları dahil edildiğinde, Bosch'un küresel üretim, mühendislik ve satış ağı neredeyse dünyadaki tüm ülkeleri kapsıyor. Dünya genelinde 400’den fazla lokasyonuyla Bosch Grubu, 2020 yılının ilk çeyreğinden beri karbon nötrdür. Şirketin gelecekteki büyümesinin temeli, yenilikçi gücüdür. Bosch, dünya genelinde yaklaşık 128 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 85.000 çalışana sahiptir ve bunların arasında 44.000’in üzerinde yazılım mühendisi bulunmaktadır