Tüm Koçtaş Mağazaları yeniden hizmete açıldı.

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, 24 Mart tarihinde geçici olarak kapatma kararı aldığı mağazalarını, müşterilerinin ihtiyaç duyabilecekleri temel ürünleri temin etmek ve ustaların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, tüm önlemleri alarak 4 Mayıs itibariyle yeniden hizmete açmaya başlamıştı. İlk etapta 51 mağazasını açan Koçtaş, hazırlıkları tamamlanan mağazalarını açmayı sürdürdü.

Tüm Koçtaş Mağazaları yeniden hizmete açıldı.
banner112

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, 24 Mart tarihinde geçici olarak kapatma kararı aldığı mağazalarını, müşterilerinin ihtiyaç duyabilecekleri temel ürünleri temin etmek ve ustaların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, tüm önlemleri alarak 4 Mayıs itibariyle yeniden hizmete açmaya başlamıştı. İlk etapta 51 mağazasını açan Koçtaş, hazırlıkları tamamlanan mağazalarını açmayı sürdürdü. Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu: “Covid 19’a karşı ‘Sıfır Tolerans Manifestosu’ adı altında tüm ilkelerimizi belirledik, tüm önlemlerimizi aldık ve 4 Mayıs’tan bu yana kademeli olarak mağazalarımızı açmaya devam ettik. AVM’lerin açılmasıyla birlikte AVM mağazalarımız da açmaya başladık. 1 Haziran itibarıyla tekrar tüm mağazalarımızda müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Yeni normalde alışverişi kolaylaştıran her türlü çözüm ve mağazalarda salgına yönelik alınan önlemler yoğun ilgi görecek” dedi.

Türkiye genelinde Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, 19 Mart tarihinde AVM mağazalarını, 24 Mart tarihinde ise tüm mağazalarını geçici olarak kapatma kararı alan Koçtaş, 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü mağazalarını kademeli olarak açmaya başlamıştı. İlk etapta 51 mağazasını açan Koçtaş, hazırlıkları tamamlanan mağazalarını açmayı sürdürdü. AVM’lerin açılmasıyla birlikte AVM mağazalarını da açmaya başlayan Koçtaş, 1 Haziran itibariyle tüm mağazalarında müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Müşterilerin evlerinde ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri sağlamak ve ustaların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Haziran ayında 11:00-20:00 saatleri arasında açık olacak mağazalarda, hijyen ve temizlik standartları en yüksek seviyede uygulanarak çalışanların ve tüm müşterilerin sağlığına azami özen gösteriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu: “Mağazalarımızı geçici olarak kapattığımız tarihten itibaren çok yoğun ve titiz bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu süreçte iştiraki olduğumuz Koç Holding ve uluslararası ortağımız Kingfisher’ın standartlarının yanı sıra, Türkiye ve dünyadan en iyi örnekleri kendimize referans aldık. Bu standartlar doğrultusunda Covid-19’a karşı ‘Sıfır Tolerans Manifestosu’ adı altında tüm ilkelerimizi belirledik, tüm önlemlerimizi aldık ve kademeli olarak mağazalarımızı açmaya başladık. Bugün itibarıyla, tekrar tüm mağazalarımızda yeniden müşterilerimize hizmet sunmanın mutluluğu içindeyiz. İstihdamın kesintiye uğramaması ve ihtiyaçlar paralelinde talebi artan yapı market ürünlerinin müşterilerimize ulaştırılması bizim için büyük önem taşıyor. Bunu bir ödev olarak görüyoruz. Koçtaş olarak, çalışanlarımızın, ailelerinin ve müşterilerimizin sağlığını son derece önemsemekte; gereken önlemleri alırken, evde geçen sürenin kalitesini artırmak, eve ve yaşama dair ihtiyaçları karşılamak ve müşterilerimiz, ustalarımız ve tedarikçilerimizin yanında olmak niyetiyle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekteyiz” dedi.

“Alışverişi kolaylaştıran her türlü çözüm yoğun ilgi görecek”

‘Yeni normalde’ tüketicilerin davranış değişiklikleri ve ev geliştirme perakendeciliğinde tercih ettikleri ürün gruplarıyla ilgili de bilgi aktaran Kılıçoğlu şöyle konuştu: “İçinde bulunduğumuz dönemde sağlıklı yaşam ve hijyene önem vermek hayatlarımızın yeni ve öncelikli standardı haline gelecek. Alışverişi kolaylaştıran her türlü çözümün ve mağazalarda salgına yönelik alınan önlemlerin yoğun ilgi göreceği bir dönemdeyiz. Koçtaş’ta baharın gelmesiyle birlikte bahçe grubu, şu an online ve offline kanalda en çok tercih edilen ürün grubumuzu oluşturuyor. Bunun yanında özellikle bu dönemde insanların evlerinde geçirdikleri süreyi evlerini güzelleştirmeye ve tadilata ayırdıklarını biliyoruz. Proje bazlı banyo, seramik gibi kategorilerimiz bu süreçte oldukça öne çıkıyor. Aynı zamanda el aletleri kategorisi satışlarındaki hareketten de evde tamirat işlerinin arttığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan yaklaşık 3 aydır devam eden evden çalışma süreci de evlere yeni bir düzen getirdi. Bu düzenle birlikte, çalışma sandalyesi, aydınlatma, düzenleme araçları gibi ürünlere ihtiyaç da arttı. ”


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 09:38
banner79
YORUM EKLE