Seçim sonrası iyimser bir tablo çizmeyen yorumcular altın ve doların yükseleceğini öngörüyorlar tabiki bu iyimser bir tablo olarak düşünülsede gerçekleşir mi bilinmez . Son yıllarda Türk Lirasına olan güvenin gün geçtikçe azalması ile birlikte elinde lirası bulunan herkes yatırımlarını altın ya da dolara yöneltmişken özellikle düğünlerde ve hediye olarak Türk gelenekleri arasında yer alan altına rağbet arttı.

altın

Elinde altını olanlar DİKKAT! Uyarı geldi: 15 Mayıs'ta 'DOLAR 25 TL, GRAM ALTIN 1700 TL olacak'- Kuyumcular ise son zamanlarda altın alımlrının yüksek olduğu düşünülmesine rağmen oldukça fazla alıcısı oluğuna dikkat çekerek, altına fiziki talebin yoğun olduğunu ve yükselişin süreceğini söyledi.

Bir sarrafın yorumlarına göre, son 1 hafta içerisinde ciddi şekilde fiziki altına talep olduğunu söyledi. Ayrıca, Altının güvenli bir liman olduğunu belirten Sarraf, mücevher ve sarraf dükkanlarının kalabalık olduğunu ve insanların ciddi şekilde fiziki altına talep gösterdiğini söyledi. 

İnsanlara fiziki ve külçe altını önerdiklerini söyleyen Kayseri’de sarraflık yapan Bayram Erdoğan, “2023 yılı ilk çeyreğinde çeyrek altın fiyatının 2 bin 200 TL göreceğini öngörmüştük. Şu an için çeyrek altında bu rakamları gördük. Gram altın fiyatının bin 300 seviyelerini bulacağını söylemiştik. Şu anda bin 325 TL seviyelerinde." şeklinde konuştu.

"Yani her zaman önerdiğimiz gibi altın güvenli bir liman. Şu anda çok ciddi bir altın satışı söz konusu. Mücevher mağazaları, sarraflar çok kalabalık."Altını olanlar dikkat! Seçimlerden sonra altının yükseleceği rakamı açıkladı - Resim: 7

"Özellikle son 1 haftadır, ciddi şekilde fiziki altın talebi var. Yani insanlar altın alıyorlar. Dolayısıyla külçe altın her zaman için daha avantajlı gözüküyor. Halkımıza da biz her zamanki gibi külçe altın, fiziki altın öneriyoruz."

GRAM ALTIN 1700 TL OLACAK

Ons altının 2 bin 300 seviyelerine çıkması durumunda gram altının bin 700, çeyrek altının 2 bin 800 - 3 bin TL seviyelerine çıkacağını dile getiren Erdoğan, “Bundan sonraki süreçte altın fiyatlarının ne olacağını merak eden vatandaşlarımızla ilgili olarak da şunları diyebiliriz; önümüzdeki seçimlerden sonraki süreci baz alırsak, dolar 25 seviyelerine çıkarsa onsun da 2 bin 300 seviyelerine çıkacağı öngörülüyor. Böyle bir senaryoda, gram altın yaklaşık bin 650 - bin 700 TL olacak ki çeyrek altın 2 bin 800 - 3 bin seviyelerini göreceğini tahmin ediyoruz." dedi. Altını olanlar dikkat! Seçimlerden sonra altının yükseleceği rakamı açıkladı - Resim: 9

Erdoğan, "Daha önceki tahminlerimizde de halkımıza rakamlar çok afaki gelmişti ama bu yıl içerisinde biz çeyrek altının 2 bin 800 TL göreceğini tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.