Niz Olive, en prestijli natürel sızma zeytinyağı kalite yarışmalarına katılan üreticileri aldığı ödüllerin toplamlarına göre sıralayan “EVOO World Ranking” listesinde yer almayı başardı. Dünyanın en iyi zeytinyağı üreticileri listesinde 445 puan elde ederek 102. sırada yer alan Niz Olive, Türkiye’de ise 24. sırada yer aldı.

Dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen en prestijli natürel sızma zeytinyağı kalite yarışmalarına katılan üreticileri, bu yarışmalardan aldığı ödüllerin toplamlarına göre sıralayan EVOO World Ranking 2022 yılı sonuçları açıklandı. 42 ülkeden toplamda 16 bin zeytinyağının değerlendirildiği sıralamada Memecik türü zeytin kullanarak zeytinyağı üreten Niz Olive, elde ettiği 445 puanla 102. sırada yer aldı. Türkiye sıralamasının da açıklandığı listede kendine 24. sırada yer bulan Niz Olive, kuruluşunun ilk yılında önemli bir başarıya daha imza attı.

Niz Olive’de başarının sırrı kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı

Kuruluşlarının ilk yılında elde ettikleri ödüllerle Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil edip EVOO World Ranking listesinde yer almaktan dolayı gurur duyduklarını söyleyen Niz Olive Yönetim Kurulu Üyesi Berna Küçükkaya, “Zeytinyağı üretiminde adından söz ettiren ülkemizde üreticiler her geçen gün daha iyisini başarıyor. Biz de Niz Olive olarak kurulduğumuz günden bu yana kısa süre içinde hızlı fakat emin adımlarla ilerliyoruz. Sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı üretmek için çıktığımız bu yolda ilk yılımızda art arda aldığımız büyük ödüller bizi onore ve mutlu ediyor. Bir aile markası olarak zeytinyağlarımızın üretiminin her adımında bizzat kendimiz yer alıyoruz. Başarımızın ardında da kaliteden taviz vermeyen ve doğal olanı tüketiciyle buluşturma çabamız bulunuyor. Bunun için de verimli ve yağ kalitesi yüksek bir zeytin türü olan Memecik’ten ürettiğimiz zeytinyağlarımızın üstün lezzetiyle bu sıralamaya girerek kanıtlanmış olması da verdiğimiz emeğin en güzel karşılığı. Uzun yıllar kalite ve çizgimizden şaşmadan yeni başarılara imza atmak en önemli hedeflerimizden. Bu yolculuğu da ‘İyi zeytinyağı hepimizin hakkı’ mottosuyla sürdüreceğiz. Daha iyisini başarmak ve Türk zeytinyağının yurt dışında en iyi konumda yer alması için doğal, hijyenik ve sürdürülebilir yöntemlerle üretim gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Niz Olive Hakkında

En büyük idealleri arasında kaliteli ve butik bir zeytinyağı işletmesini hayata geçirmek olan Nebi Yorgun tarafından 2021 yılında kurulan Niz Olive, verimli ve yağ kalitesi yüksek bir zeytin türü olan Memecik ile zeytinyağı üretimi gerçekleştiriyor. Adını, kurulduğu Naipli köyünden alan Niz Olive’in son teknoloji makineler ve hijyenik bir ortamda değerini kaybetmeden ürettiği zeytinyağları, 0,2-0,3 dizem derecesine sahip yüksek kaliteli tadıyla tüketicisine sunuluyor. Yüksek polifenol seviyesinin yanı sıra kendine özgü yoğun meyvemsi aromasını özel şişe tasarımında muhafaza eden Niz Olive zeytinyağları, sadece el ve tarak ile toplanan zeytinlerle kalite ve hijyenden ödün vermeden yüksek standartlarda üretiliyor. Niz Olive’in ürün gamında zeytinyağının yanı sıra zeytinyağlı incir kürü, zeytinyağlı sabun ve paket incir de bulunuyor.