Doğaya ve sürdürülebilir yeşil yaşama saygı duyan az katlı ve yatay mimari mantığı ile geliştirilen Mesa Orman II, tasarım ilhamını içinde bulunduğu doğal atmosferden alırken, Mesa kalitesi ile güvenli bir yatırım olarak öne çıkıyor. İstanbul’un oksijen deposu olan, güçlü, uzun ömürlü ve dayanıklı çınar, ıhlamur, kızılağaç ve çam ağaçlarından oluşan yoğun orman dokusu ile çevrelenmiş proje, doğanın tüm tonları ile büyüleyici bir yaşam sunuyor.

Odağına aileleri ve güvenli bir yaşamı alan Mesa Orman II projesinde 163 dairenin teslimleri başladı. Projede, 129 ile 363 m2 arasında 2+1, 3+1, 3+2, 4+1, 5+1, 5+2, 6+1 ve 6.5+1 olmak üzere farklı daire tipleri yer alıyor. Özel tasarlanmış örnek daireler projeyi ziyaret edenlere Mesa Orman II yaşam deneyimi sunuyor.

Lansman tarihini takiben satışı hızla ilerleyen ve yüzde 90’ı satılan projede sınırlı sayıda kalan stok dairelerin satışı banka kredili olarak %1,49 vade oranı ile devam ediyor.

Her detayı titizlikle, konfor ve doğa gözetilerek tasarlanan MESA Orman II, şehrin içinde ama şehrin karmaşasından uzak, rengini ağaçlardan, kusursuzluğunu doğadan alan doğal gölü ile doğanın tüm renklerini içinde barındıran bir yaşam hayalini gerçek kılıyor. MESA Orman II sakinlerine doğanın iyileştirici gücünü hem evlerinde hem de sosyal alanlarda hissetme olanağı sunuyor. Yürüyüş yollarının yanı sıra içerisinde bulunan parklar, bahçeler, süs havuzları, kapalı yüzme havuzu ve basketbol sahası ile yaklaşık 1.288 m2’lik sosyal tesis alanı 7’den 70’e ailenin tüm fertlerine sağlıklı bir yaşam altyapısı sağlıyor.

Mesa Orman II projesi özel konumu sayesinde denizden ve karadan kolay ulaşım olanaklarına sahip.  Çubuklu-İstinye arası feribot seferleri ile denizden; köprülere olan yakınlığı ile karadan her noktaya kolayca erişim imkânı sunuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na 38 km, İstanbul Havalimanı’na ise 47 km uzaklıkta bulunan projede doğal orman ve göle yürüyerek 2 dakikada, Çubuklu-İstinye Feribot İskelesi’ne 5 dakikada, FSM Köprüsü’ne 10 dakikada, Levent, Maslak ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 15 dakikada ulaşmanız mümkün.