Global Brands Magazine, EVA Gayrimenkul Değerleme’yi Türkiye'nin En İyi Gayrimenkul Danışmanı Firması seçti Global Brands Magazine, EVA Gayrimenkul Değerleme’yi Türkiye'nin En İyi Gayrimenkul Danışmanı Firması seçti

Konu ile ilgili açıklama yapan HangiKredi Genel Müdürü Oray Durmazoğlu “Özellikle 9 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatilinde, vatandaşların tatil ihtiyaçlarında kullanmak üzere oluşturacakları bütçeler için doğan para ihtiyacı ile bankaların bayram kredilerindeki kampanyaları ve avantajlı faiz oranları, başvuru artışlarını arttırdı’’ dedi. 

İhtiyaç kredisi hacmi Haziran’da düştü.

Sene başından itibaren %127’lik artışla 857 milyar TL’ye ulaşan kredi hacminde büyümenin mayıs ayında bankalara getirilen yeni düzenlemelerle birlikte yavaşladığı görülüyor. 

19 Mayıs’ta ihtiyaç, kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartından yapılan kuyum harcamaları ve taksitli nakit avans ürünlerinde %3 üzerinde büyüyen bankalara menkul kıymet tutma zorunluluğu getirilmişti. Düzenlemeden sonra ihtiyaç kredisi faizlerinin yıllık bazda 40% seviyelerini aştığı görüldü. Artan kredi faizleriyle birlikte 26 Mayıs – 2 Haziran haftasında ihtiyaç kredisi hacminde -0,7% küçülme yaşandı. 

Hangikredi.com hakkında

HangiKredi; ihtiyaç, konut, taşıt ve kobi kredilerinin yanında, kredi kartı, mevduat, yatırım ürünleri ve sigorta alanlarındaki bankacılık ürünlerini kullanıcılarına en avantajlı fiyat teklifleri sunarak hızlı ve kolay karşılaştırma ve başvuru yapmalarını sağlayan online bir platformdur.

18 yılı aşkın tecrübeye sahip HangiKredi; müşterilerine en iyiyi sunmayı hedefleyen uzman ekibiyle, aylık ortalama 30 milyon kullanıcıya hizmet vermekte ve 1 milyon üzerinde bankacılık ürünlerinin başvurularını bankalara iletmektedir.

Türkiye’de internette kredi araması yapanların %50’sine erişen HangiKredi, Türkiye’nin en büyük yatırım şirketleri arasında yer alan ve bünyesinde Kariyer.net, Sigortam.net, Arabam.com, Cimri.com, Emlakjet.com ve daha birçok şirketi barındıran iLab Holding’in önemli iştiraklerinden biridir.