Bahadır “Çarpık kentleşme nedeniyle kritik öneme sahip olan kentsel dönüşümün acilen uygulamaya alınması hayati önem taşıyor” dedi.

İmza attığı kentsel dönüşüm projeleriyle İstanbul’un dönüşümünde rol oynayan Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin birinci önceliğinin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi. Yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip riskli binaları dönüştürerek başta Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Şişli Fulya, Üsküdar olmak üzere İstanbul’un pek çok bölgesini olası depreme karşı korumayı hedeflediklerini söyleyen Bahadır, 32 yıldan fazla tecrübe ve bilgi birikimiyle bu ilçelerin yeniden inşa edilmesine katkı sağladıklarını ifade etti.

İnşaat taahhüdü ve gayrimenkul alanında 100’e yakın dev projeyi tamamlayan bir marka olarak çok sayıda kentsel dönüşüm projesi geliştirdiklerini hatırlatan Abdüssamet Bahadır, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin birinci önceliğinin kentsel dönüşüm meselesi olduğuna dikkat çekti. Bahadır “Çarpık kentleşme ve deprem gerçeği nedeniyle kritik öneme sahip olan kentsel dönüşüm projelerinin acilen uygulamaya alınması hayati önem taşıyor. Çünkü İstanbul yaklaşık 20 milyon nüfusuyla üç büyük fay hattı üzerinde bulunan ülkemizde deprem riski en yüksek olan illerin başında yer alıyor. Depremi önlemek mümkün değil fakat alınan önlemlerle kayıpları en aza indirmek mümkün. Bunun da tek yolu güvenli yapı üretmekten geçiyor. Dolayısıyla kentsel dönüşümün gece gündüz çalışıp hızlandırılması gerekiyor. Deprem yeteri kadar zaman tanıdı, daha fazla zaman kalmadı. Biz de 2015 yılından bu yana kentsel dönüşüme odaklanan bir şirket olarak Gaziosmanpaşa’daki 70 dönüm arazi üzerinde 2 bin 500 konuttan oluşan Türkiye’nin ilk ada bazlı kentsel dönüşüm projesinin ilk etabını tamamladık. Projenin diğer etaplarına da başlamak üzereyiz. Yine dev kentsel dönüşüm projelerimizden 10 etap 2 bin konuttan oluşan Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi’nin inşaatı ve ‘Fulya Hilton Konakları Kentsel Dönüşüm Projesi’nin çalışmaları hızlı şekilde sürüyor. Diğer yandan farklı lokasyonlardaki kentsel dönüşüm yatırımlarımız da devam ediyor” diye konuştu.

Geliştirdikleri kentsel dönüşüm projeleriyle depreme karşı son derece güvenli, geniş yeşil alana ve sosyal olanaklara sahip binalar ürettiklerini ifade eden Bahadır “Bugüne kadar kentsel dönüşüm çerçevesinde 300 adet riskli daireyi dönüştürerek 600 adet güvenli daire ürettik. Şu anda devam eden ve başlayacağımız yeni kentsel dönüşüm projeleri tamamladığında ise toplam 2 bin adet daireyi dönüştürmüş ve 5 bin adet daire üretmiş olacağız” dedi.

www.bahasholding.com           444 88 24

Bahaş Holding hakkında:

İnşaat müteahhitliği, gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm alanlarında köklü bir tecrübeye sahip olan Bahaş Holding, 32 yıldır inşaat, taahhüt, sağlık, turizm, tarım, hayvancılık, oyuncak, akaryakıt, satış, proje yönetimi ve teknoloji gibi farklı alanlarda faaliyet gösteriyor. Hayata geçirdiği büyük ölçekli konut sitelerinin yanı sıra imza attığı kentsel dönüşüm projeleriyle de İstanbul’un dönüşümünde ana aktörlerden biri haline gelen Bahaş Holding, her tür yapının teknik altyapısını, sosyal tesislerini, çevre ve peyzaj düzenlemelerini de üstleniyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik okul, hastane, yol, köprü gibi büyük projelere imza atan Bahaş Holding, bugüne kadar anahtar teslimi 100’e yakın projeyi tamamlamış bulunuyor. Özyurtlar Holding ile birlikte ‘Meydan Ardıçlı’ ve ‘NLogo İstanbul’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesi güvencesiyle Gaziosmanpaşa’da ‘GOP Plevne Kentsel Dönüşüm Projesi’ni yürüten Bahaş Holding, başlattığı kentsel dönüşüm hareketi çerçevesinde yeni yatırımlarını da aralıksız hayata geçirmeye devam ediyor. Bahaş Holding, halihazırda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul’un 2’nci en büyük kentsel dönüşüm projesi olan ‘Üsküdar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni inşa etmeye hazırlanıyor. Kentsel dönüşümde Büyükçekmece’nin en büyük müteahhidi konumunda olan Bahaş Holding, Büyükçekmece’yi yeniden inşa ediyor. Büyükçekmece’de hedeflediği kentsel dönüşüm projeleri kapsamında toplam 2 bin 50 konut ve ticari alandan oluşan “Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’yle bin 20 riskli konutu dönüştürmeye başlayan Bahaş Holding, Mahmutbey ve Fulya’da yeni kentsel dönüşüm projelerine imza atmaya hazırlanıyor. İstanbul’un farklı bölgelerinde arazi ve proje geliştirme çalışmalarına da devam eden Bahaş Holding, yurt dışı yatırımlarına da ağırlık vermeye başladı. Kuzey Makedonya ve Ukrayna’da inşaat faaliyetleri için şirket kuran Bahaş Holding, Makedonya/Üsküp’te 23 bin metrekare arazi satın alarak villa projesi yapmak için çalışmalarına başladı.