Güçlü üretim alt yapısı, geniş ürün çeşitliliği, tasarım, kalite odaklı üretim özellikleriyle ön plana çıkan marka, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Almanya’nın en büyük mobilya ve iç tasarım fuarı IMM Cologne 2023’te yerini aldı. Dünyanın en köklü fuarlarından biri olan ve 1949 yılından beri her yıl Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen fuara 139 ülkeden 1200'den fazla firma katıldı. Türkiye’den ise 60 firmanın yer aldığı IMM Cologne Fuarı’nda; tüm yılın trendleri, renkleri, tasarımları ve teknolojik yenilikleri sergilendi.

Avrupa’da sektör profesyonelleri ve üreticiler için önemli bir buluşma noktası olan fuarda ürünlerini sergileyen Yatak Uzmanı İşbir Yatak büyük ilgi gördü. Yıllara dayanan deneyimi ve kalitesiyle sektörün en güçlü markalarından biri olan marka, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen IMM Cologne 2023 Fuarı’nda kullanıcı odaklı fonksiyonel ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Bebeklerin gelişmekte olan fizyolojisi düşünülerek özenle tasarlanan İşbir Junior, evcil hayvanların rahatlığı için geliştirilen İşbir Pati, yatak ve ev tekstili ürün gruplarını sergileyen marka, doğal Kybele Yatak ile inovasyondaki gücünü de gösterdi.  Fuarda Fransa, Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık gibi birçok ülke ile yeni bağlantılar kuran İşbir Yatak; ihracat hedefleri doğrultusunda güçlü adımlar attı. Avrupa başta olmak üzere dünyanın dört bir köşesinde büyüme hedefinde olan İşbir Yatak; üretim, fabrika, mağaza yapılanması ve AR-GE gibi birçok alanda yaptığı yatırımlarla 2022 yılını ciroda %95 büyüme ile geride bıraktı. İnovasyona dayalı üretim felsefesi ve yüksek katma değerli ürünleriyle sektörde güçlü bir yer edinen marka, farklı ülkelerden gelen ziyaretçilerle kurduğu yeni ticari bağlantılarla ihracat ağını genişleterek, 5 yıl içinde üretimindeki ihracat payını %25 artırmayı hedefliyor.

Sektörde pek çok ilkte imzası var...

Yatak sektöründe münhasır mağazacılığın öncüsü olan Yatak Uzmanı İşbir Yatak, nano teknolojiyi yatak sektöründe kullanarak açık hücre visco teknolojisinin Türkiye’deki ilk üreticisidir. Masaj fonksiyonuna sahip, soya özlü, deniz yosunu özlü ve anti-stres özellikli yatakları ilk kez üreten Türkiye’nin Yatak Uzmanı İşbir Yatak, 100 DNS üstü ilk visco ve patentli polimer yay teknolojileriyle plastik yay kullanımlı ilk yatağı üretti. Discover teknolojisiyle kişiye özel yatak seçimini başlatan Yatak Uzmanı İşbir Yatak, lisanslı ve üst kalite Quallofil Allerban lisanslı elyaflarını Türkiye ile buluşturdu. Aynı zamanda NASA tarafından uzaya çıkmakta olan astronotların vücutlarındaki basıncı indirgemek için icat edilen viskoelastik malzemeyi yataklarda da kullanarak bu teknolojiyi yaşam alanlarına taşıdı. Yatakların lavanta kokmasını ve anti-stres etkisine sahip olmasını sağlayan özel “nano teknoloji” ile üretilmiş yatak kumaşları, at saçı yatak, hindistan cevizi özlü yatak, sporcular için özel nem tutmayan yatak gibi ar-ge odaklı yenilikçi ürünleri ile pazarda yatak modasının öncüsü olmayı sürdürüyor.