“Tüm işler için tek platform” mottosuyla geliştirilen ve bugüne kadar herhangi bir akülü makinede görülmemiş performansla çalışan NURON, vidalama makinelerinden kırıcılara kadar 70’ten fazla el aletini çalıştırma kapasitesi ile öne çıkıyor. Nesnelerin internetini kullanarak aynı akü platformunda makineleri birbirleriyle konuşturan NURON, şantiyelerdeki kablo kalabalığını da ortadan kaldırarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda inşaat profesyonellerine her zamankinden daha fazla destek oluyor. NURON ile Hilti'nin yeni nesil 22V akülü aletleri, kırma ve kesmeden delme ve sabitlemeye kadar her alanda daha fazla performans, güvenlik ve kullanıcı konforu sağlıyor.

Geleceği referans alan yaklaşımı ve çalışmalarıyla inşaat teknolojileri pazarına öncülük eden Hilti, daha fazla güç ve esneklik sağlayan yeni 22 volt akülü platformu NURON’u piyasaya sundu. El aleti parkı üzerinde daha fazla görünürlük sunarak şantiyelerde neler olup bittiğini daha iyi anlama imkânı tanıyan NURON, inşaat sahaları için bir devrim niteliği taşıyor. Hilti’nin Ar-Ge ve mühendislik gücüyle geliştirilen NURON teknolojisi ile inşaat profesyonelleri uygulamada akülü makineler kullanabiliyor, makine parkını optimize ederek yatırım maliyetlerini düşürebiliyor ve sahadaki üretkenliklerini yükseltebiliyor.

İnşaat profesyonelleri için tamamen bağlantılı bir ekosistem

Tüm akülü el aletleri için tek bir platform sunan NURON sistemi, inşaat profesyonellerine yönelik bağlantılı tek bir ekosistem oluşturuyor. Yüksek performansıyla da dikkat çeken NURON, kablosuz güç çıtasını yükseltiyor ve yeni nesil akülü el aletleri ile uygulamalar için çok çeşitli avantajı bir arada sunuyor. En önemlisi de şantiyedeki kazaları azaltmaya yardımcı olabilecek yeni iş sağlığı ve güvenliği özellikleriyle fark yaratıyor. Toz kontrol sistemleri ve açılı taşlama makinesinin geri tepme riskini azaltmaya yardımcı olan yerleşik teknolojileriyle NURON, inşaat sahalarında maksimum güvenlik ve konfor sağlıyor.

El aletleri takımını modernize ederek şantiyelere esneklik getiriyor.

Birden fazla konumda farklı güç kaynaklarını ve kablosuz pil sistemlerini yönetmek, maliyetli olduğu gibi zaman kaybına da yol açabiliyor. Hilti imzalı NURON ise vidalama makinelerinden kırıcılara kadar tüm el aletlerini tek bir kablosuz platformda çalıştırabilme imkânı sunmasının yanı sıra diğer güç kaynaklarıyla çalışan araçlara olan bağımlılığı da azaltıyor. Böylece iş sahasında daha az aküye ve şarj cihazına ihtiyaç oluyor. NURON'u ON!Track ekipman yönetim sistemi ile eşleştirmek ise boştaki ekipmanı belirlemeye ve ihtiyaç duyulan yere götürmeye yardımcı oluyor.

Şantiyelerde hız ve rahatlık hiç bu kadar teknolojik olmamıştı.

Kablolu veya gazlı 36V'tan daha fazla güç sağlayabilen 22V NURON platformunda, kullanıcılar aletleri için daha fazla çalışma süresi elde ediyor. NURON, tamamen yeniden tasarlanmış pil-alet arayüzü sayesinde eşdeğer 18V ve 20V platformların iki katına kadar güç sunuyor. Üstelik testereyle çelik boruları kesmek veya kırıcı delicilerle betonu kırmak gibi en zorlu uygulamalar için iki adet 22V pil birleştirilebiliyor. Alçıpan vidalarını çakmak veya darbeli vidalama makineleriyle seri metal sabitlemeler yapmak gibi daha hafif uygulamalar içinse iyileştirilmiş alet ergonomisi sunuyor. Böylece inşaat profesyonelleri şantiyelerde daha hızlı ve daha rahat çalışabiliyor. Üstelik yerleşik pil tanımlama özelliği, pil sağlığı konusunda kullanıcıları uyarırken, veriye dayalı hizmetler alet yönetimini basitleştirmeye yardımcı oluyor.

Hilti ve Hilti Türkiye Hakkında

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 39 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde 1941 yılında doğup, bugün yaklaşık 30 bin çalışanı ile global bir jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye pazarına ilk kez 1982 yılında giren ve 15 yıl distribütörlük olarak temsil edilen Hilti, 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir firma olarak faaliyetlerine devam ediyor. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye; başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu. Ekonomiye sağladığı katma değer dışında insan kaynakları alanındaki çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde yer alıyor. 2014-2021 yılları arasında “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” sıralamasında yer alan Hilti Türkiye, 2022 yılında da “100-249 çalışan sayılı şirketler” kategorisinde 6’ncı seçildi. Son olarak, Happy Place to Work tarafından Türkiye’de ilk defa 2022 yılında gerçekleştirilen 10’dan fazla sektörün katıldığı yarışmada da en mutlu 50 şirket arasına giren Hilti Türkiye başarısını bir kez daha kanıtladı.