Kararı değerlendiren Fenercioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, uygulamanın inşaat sektörüne olumlu katkıları olacağını ve birçok projenin önünün açılacağını söyledi.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından III-52.3 sayılı Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği’nde yapılması planlanan değişikliklerle gayrimenkul yatırım fonlarının (GYF) gayrimenkul projelerine yatırım yapması ve buna ilişkin usul ve esasların düzenlenmesi amaçlanıyor. Taslak tasarıyı değerlendiren Fenercioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, bu uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte hem projelerin finansmanının sağlanması hem de projelerin devamlılığını sürdürmek için çok önemli bir fırsat oluşacağını belirterek şöyle devam etti:

“Getirilmesi planlanan düzenlemelerle GYF’lerin gayrimenkul projelerine yatırım yapmasının önü açılmış oluyor. Gayrimenkul yatırım fonlarının geliştirme yapabilme taslağının en kısa zamanda onaylanması sektöre yeni bir soluk getirir. Bu tasarı ile beraber gayrimenkul yatırım fonları, arsa fonları, inşaat yapımına açılıyor. Eğer doğru finansmanla iyi modellenirse birçok projenin önü açılabilir. Son dönemde ülkemizde gayrimenkul yatırım fonlarında bir artış oldu ve fonların inşaat sektöründe olumlu etkiler yarattığını geçtiğimiz dönemlerde gördük. Özellikle gayrimenkul yatırım fonlarının bu tasarıyla beraber kentsel dönüşüm noktasında da birçok projenin finansmanına katkısı olacağını düşünüyorum. En kısa zamanda uygulamanın hayata geçmesini temenni ediyorum.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Fenercioğlu A.Ş Hakkında: Fenercioğlu A.Ş. uzun yıllardır Antalya’da; kentsel dönüşüm, inşaat, tarım gibi birden fazla sektörde faaliyet gösteriyor. Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu tarafından 2014 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan Fenercioğlu A.Ş., hızlı bir yükselişle sektöründe öncü firma haline gelerek İspanya, Bodrum ve Kıbrıs’ta da başarılı çalışmalarını sürdürüyor. Fenercioğlu A.Ş., her boyuttaki iş için başlangıç ​​maliyet tahminleri, geliştirme teklifleri, tasarım ve maliyet planlaması, proje yönetimi ile inşaat teslimi arasında eksiksiz bir hizmet sunuyor.

İnşaat sektörünü doğru stratejiler ve teşvikler ayağa kaldıracak İnşaat sektörünü doğru stratejiler ve teşvikler ayağa kaldıracak