Girişim Elektrik Sanayi; Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Hatay, Adana ve Elazığ olmak üzere tüm Türkiye'yi derinden etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak için başlattığı yardım seferberliğini istihdam boyutuyla da genişletme kararı aldı.

Elektriğin üretiminden iletimine, dağıtımından kontrolüne kadar her alanda üretim faaliyetleri ile öne çıkan 70 ülkede faaliyet gösteren global bir marka olan Girişim Elektrik, bağlı şirketleri Europower Enerji ile Peak PV Solar için deprem mağdurlarına istihdam olanağı sağlayacağını bildirildi.

Üretim tesislerinde görev alacak farklı pozisyonlar için çok sayıda deprem mağduru olan personel istihdam edeceklerini ifade eden Girişim Elektrik ve Europower Enerji Yönetim Kurulu Başkanı M. Behiç Harmanlı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu büyük afet sonrası yaraların hızlı sarılması için her alanda destek çalışmalarını büyütmeli istihdama da öncelik vermeliyiz diye düşünerek yeni kadrolar oluşturma kararı aldık. Binlerce binanın, iş yerlerinin de yıkıma uğraması sonucu başka illere taşınmak zorunda kalan deprem mağdurları için üretim birimlerinde farklı pozisyonlar açtık. Ankara’da Kahramankazan fabrikalarımızda, yanı sıra Temelli’de bulunan Peak PV Güneş Paneli üretim fabrikamızda çalışmak üzere deprem mağduru olan personel istihdam edeceğiz. ”

Harmanlı’nın verdiği bilgiye göre şirketin İK birimine yapılacak olan başvurular sonrası Kahramankazan’da istihdam edilecek elektrik mühendisi, inşaat mühendisi, elektrik teknikeri, elektrik teknisyeni, elektrik pano montörü, kablaj personeli, montaj personeli, makine teknikeri, telekomünikasyon ve otomasyon teknikeri, kaynakçı, boyacı, inşaat kalfası, beton ve demirci ustası ile Temelli’de bulunan Peak PV güneş paneli üretim fabrikasında ise vasıflı ve vasıfsız çalışanlar istihdam edilecek.