Kubilay Özalp, gayrimenkul portföy yönetimi şirketi Re-Pie’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak. Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi Re-Pie büyüme hedefleri doğrultusunda yapılanmasına devam ediyor. Geçen sene Halk Portföy’ün kurucu genel müdürü olan Alim Telci’yi kadrosuna katan Re-Pie, geçen hafta Kubilay Özalp’ı Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.

Kariyerine Demirbank Hazine Müdürlüğü’nde MT olarak başlayan Özalp, 2004’ten beri portföy yönetimi sektöründe çalışıyor. Yapı Kredi Portföy’de Emeklilik Fonları ve Alternatif Yatırım Ürünleri bölümlerinde Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2015 yılında Tacirler Portföy’ün kuruluşunda Chief Investment Officer olarak görev aldı.  İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu ve Zicklin Business School’dan Finans ve Yatırımlar dalında MBA derecesi bulunan Özalp, iki çocuk babasıdır.

Re-Pie Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. M. Emre Çamlıbel atamayla ilgili olarak, "Önümüzdeki dönemde faizlerin düşmesiyle ve dövizdeki volatilitenin öngörülebilir seviyeye inmesiyle birlikte, aynı yurtdışında olduğu gibi alternatif fonlara hızlı bir yönelim olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda 500 milyon TL büyüklüğü aşan gayrimenkul ve girişim sermayesi fonlarımızı yöneten kadromuzu sektörün önemli isimleriyle takviye etmeye devam ediyoruz. Kubilay Özalp’ın sektördeki deneyim ve vizyonuyla şirketimize değer katacağına ve birlikte faaliyetlerimizi genişleteceğimize inanıyorum" dedi.