Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, gayrimenkul sektörüne getirdiği yenilikler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Gayrimenkul dünyasının eğilimlerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmalar yürüten Emlakjet, ‘’acil nakde ihtiyacı olan ve evini satmak isteyen ev sahiplerine’’ yepyeni bir çözüm sunuyor: “Jetsat Hızlı Konut Satma Hizmeti”.  

iLab Holding çatısı altında yer alan Emlakjet.com evlerini satmak isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak yeni bir hizmeti hayata geçirdi. “Emlakjet JetSat” hizmeti kapsamında evlerini acil olarak satmak isteyen kişiler Emlakjet’ten jet hızında destek alabilecek. Evini satmak isteyen son kullanıcı Emlakjet’ girip Jetsat başvuru sayfasına ana sayfadan ulaşıp konut bilgilerini ilettikten sonra 48 saat içinde teklifini alacak. Teklifin kabul edilmesi durumunda ise toplam 5 günde evlerini satmış olacaklar.

Bu hizmetten sadece bireysel olarak evini satmak isteyenler değil, aynı zamanda Emlakjet’in binlerce emlak danışmanı da portföylerini iletip teklif alıp faydalanabilecekler. Emlak danışmanları da emlakjet’in kurumsal panelinden Jetsat butonunu tıklayarak sisteme ulaşabilecekler

JetSat hizmeti şimdilik İstanbul ili sınırlarındaki gayrimenkuller için geçerli olacak. 

JetSat hizmeti kapsamında teklif verilen evlerin özellikleri ise:

  • Evinizin krediye uygun olması gerekmektedir.
  • Evinizin değeri 150.000 TL ve 900.000 TL arasında olmalıdır.
  • Evinizin kullanım durumu boş olmalı ya da ev sahibi oturmalıdır.
  • Eviniz site dışında ise giriş kat ve altı ya da dubleks daire olmamalıdır.
‘’Müşterilerimize Evlerini Jet Hızında Satma İmkanı Sunuyoruz’’

“Ev satma süresini 5 güne indirdik!”

Emlakjet CEO’su Tolga İdikat, JetSat hizmeti  ile ilgili olarak, ‘’Emlakjet olarak sektöre yenilikler getirerek sektörü geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.  JetSat hizmeti ile evini acil olarak nakde çevirmek isteyen kişilere çözüm sunarak piyasadaki nakit akışının hızlanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Normal piyasada evlerin ortalama satış hızı 80 ila 90 gün iken, mevcut koronavirüs günlerinde bu süre 180-200 günlere kadar çıktı. Emlakjet olarak jetsat hizmetimiz ile bu süreyi 5 güne indiriyoruz.

Bu hizmet ile uzun ve zorlu olan ev satma sürecini, “hızlı, kolay ve güvenli” bir hale dönüştüyoruz. Bu projeye başlarken emlakjet’in sektör tecrübesine, sitemize gelen Aylık 7milyondan fazla kullanıcıya, iLab holding’in gücü ve güvenine, ve 10.000’e yakın üye emlak ofisimizdeki 20.000 üye emlak danışmanımızın uzmanlığına güvenerek yola çıktık.

Emlakjet Jetsat hizmeti ile satın alacağımız evleri, premium emlak ofislerimiz vasıtası ile tekrar avantajlı fiyatlardan satıyor olacağız. Böylece hem ev alırken, hem de satarken üye emlak ofislerimizin kazancına kazanç katmak, ve emlak ekosistemindeki işlem hacmini arttırmayı hedefliyoruz. Sistemi tanıtmak için televizyon reklamlarımızı da yayınladık ve ilk günlerden itibaren çok yüksek sayıda başvuru almaya başladık. Şimdiden hergün 100 adet evi değerleyip teklif sunuyoruz. Hedefimiz teklif adedini günde 1.000 adede çıkarıp sene sonuna kadarda 1.000den fazla işlem rakamına ulaşmak. Bu ve benzeri projelerle sektörü geliştirmeye devam edeceğiz’’ açıklamasında bulundu.

JetSat süreci nasıl işliyor?

JetSat hizmetine emlakjet.com web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Acil olarak satış yapılması istenen evin bilgilerinin JetSat üzerinden girilmesi durumunda gayrimenkulün bilgileri Emlakjet ekibine iletilir. JetSat tarafından talep edilen bilgilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra maksimum 48 saat içerisinde teklif gönderilir.  Teklif kabul edildikten sonra JetSat ekibi evi ziyaret ederek bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek rapor hazırlar. Sonraki süreçte gayrimenkule SPK lisanslı bir eksper tarafından gayrimenkulün satışında herhangi bir engel olup olmadığı tespit edilir. Teklifin uygun görülmesi durumunda satın alma işlemleri tamamlanır ve ödemeler aynı gün banka hesabına eft, havale ya da bloke çek yöntemi ile yapılır. İşlemler 5 (beş) iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

JetSat kurumsal süreci nasıl işliyor?

JetSat kurumsal, emlak danışmanlarına hizmet vermektedir. JetSat kurumsal kapsamında Emlakjet Premium üyesi olan emlak danışmanlarının portföylerinde yer alan acil olarak satmak istedikleri portföyleri paylaşabildiği bir platformdur. Emlakjet Premium üyesi emlak danışmanları, Emlakjet kurumsal panelindeki Jetsat butonu üzerinden, talep edilen bilgileri doldurarak gönderim yapabilirler. JetSat tarafından talep edilen bilgilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra maksimum 48 saat içerisinde teklif gönderilir. Teklifin kabul edilmesi durumunda JetSat ekibi portföyü ziyaret eder. Anlaşmanın sağlanması ve satış işleminin gerçekleşmesi durumunda para aynı gün hesabına yatırılır. Aynı gün emlak ofislerinin de yasal limitlerdeki komisyon hakedişi ödenir.

Emlakjet Hakkında:

2006 yılında bağımsız girişimciler tarafından kurulan Emlakjet.com, Mayıs 2014’te risk ve girişim sermayesi platformu iLab Holding tarafından satın alındı. “Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet!” sloganı ile satılık veya kiralık dairelere en pratik şekilde ulaşma imkânı sunan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, İlab Holding çatısı altına girdiği günden bu yana marka yatırımları ile ciddi bir ürün geliştirme süreci içine girdi. İster satılık ya da kiralık ister yatırımlık olsun aranılan evi en hızlı, en kolay ve en keyifli şekilde bulma imkânı sunan Emlakjet, CEO’su Tolga İdikat liderliğinde, ayda 40 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 7,5 milyon ziyaretçisi ile emlak seri ilan sektörünün en büyük iki portalından biri oldu. Emlak ofisleri ve bireyler tarafından oluşturulmuş 400 bine ulaşan satılık ve kiralık emlak ilanından oluşan bir veri tabanına sahip olan Emlakjet, bu ilanları kullanıcılara internet sitesi ve mobil işletim sistemleri üzerinden ulaştırıyor. Kullanıcılar Emlakjet üzerinden Edirne’den Ardahan’a tüm Türkiye’deki ilanlar arasında karşılaştırma yapabiliyor.