Gayrimenkul sektöründe; yapay zeka, büyük veri analizi ve makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak otomatik değerleme modeli sunan ve bireylerin güvenle gayrimenkul satmalarını sağlayan Endeksa, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri oldu.

Deloitte Technology Fast 50'nin düzenlediği törenle Ar-Ge alanında önemli yatırımlar yapan, kendi teknolojisini üreten ve ileri teknolojiyi problem çözmede kullanarak başarı elde eden şirketler, son üç yıldaki net satışlarının büyüme oranlarına göre ödüllendirildi. “Evinizin kıymetini bilin” sloganı ile faaliyetlerine 2017’de başlayan Endeksa, PropTech alanında Türkiye’de öncü konumda olmasının ödülünü Deloitte Technology Fast50 listesinde yer alarak aldı. Yakın dönemde Avrupa açılım sürecine de giren Endeksa, aktif olarak Türkiye’nin yanı sıra İspanya ve Portekiz’de de faaliyet gösteriyor.

Endeksa, sunduğu hizmetlerle emlak danışmanlarına, bireysel gayrimenkul yatırımcılarına, gayrimenkul geliştiricilere, finansal kurumlara, perakende şirketlerine ve kamu kurumlarına hizmet veriyor. Ayrıca gayrimenkul değerlemede sağladığı şeffaf, bağımsız ve güncel veriler sunarak hizmet verdiği bireysel kullanıcıları, emlak danışmanları ve konut sektörü üçgeninde bir güven köprüsünde buluşturuyor.

Ödülü değerlendiren Endeksa Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt:Deloitte Technology Fast50 gibi sektörün en prestijli listesinde yer almaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. 2023 yılı Endeksa’nın başarılarını katladığı muhteşem bir yıl oldu. Bu yıl itibari ile Endeksa ile değerlemesi yapılan konut adedi 5 milyonu, değerlemesi yapılan alan ise 4 milyar metrekareyi geçti. Bu yıl aynı zamanda Avrupa açılımımızın ilk adımını İspanya ve Portekiz’de attık. Türkiye’de öncülüğünü yaptığımız PropTech sektöründeki hizmetlerimizi ülke sınırlarımızın dışına taşımaktan dolayı çok mutluyuz. Sektördeki liderliğimizle, yenilikçi çözümler üretmeye ve Türkiye'nin teknoloji ihracatını artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Bianca Stella” Boya Alırken Orijinal mi olduğuna bakın “Bianca Stella” Boya Alırken Orijinal mi olduğuna bakın

Endeksa: Gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanan www.endeksa.com, sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini giren herkese piyasa değerini anında sunmaktadır. Sloganı “Endeksa ile evinizin kıymetini bilin” olan Endeksa, evini değerinde satmak isteyen milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Endeksa, yapay zekâ teknolojisini kullanarak tüm Türkiye için gayrimenkul değeri sunar ve aynı zamanda evini değerinde satmak isteyen kullanıcıları bölgesinde uzman emlak danışmanları ile bir araya getirir. Ev satarken en önemli konulardan biri fiyatın doğru belirlenmesidir. Satış fiyatının gerçek değerin altında belirlenmesi durumunda maddi kayıp yaşanmakta, değerin üzerinde belirlenmesinde ise satış gerçekleşmemekte veya satış süresi uzayarak zaman kaybı yaşanmaktadır. Endeksa, kullanıcıların değeri doğru belirlemeleri ve ihtiyaçlarına en uygun, bölgesinde uzman emlak danışmanlarına ulaşmalarını sağlayarak ev satış süreçlerini kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır.  Kullanıcılar www.endeksa.com sitesini ziyaret ederek gayrimenkul işlemi yapacakları bölgedeki ortalama satış ve kira değerleri, değer değişimi, yaşam olanakları, demografik yapı gibi konularda detaylı bilgiye ulaşabilir; aynı zamanda Endeksa’nın sektör lideri Otomatik Değerleme Modeli ile konutlarının konum ve özelliklerini girerek saniyeler içinde satış ve kira değerini hesaplayabilirler. Değeri belirledikten sonra; bölgede uzman Endeksa teknolojisi ile donanımlı emlak danışmanına ulaşarak satış işlemini güvenle tamamlayabilirler. 2017 yılında hayata geçen Endeksa, 2021 yılı sonunda Türkiye’nin dijitalleşme sürecine öncülük eden internet platformlarını bünyesinde bulunduran iLab grubuna katılmıştır. Endeksa küresel büyüme sürecine de girerek İspanya ve Portekiz’de de faaliyet göstermeye başlamıştır.