Endeksa, yeni özelliğiyle gayrimenkul işlemini güvenle yapmak isteyen milyonlarca kullanıcıyla, bölgesine hâkim uzman gayrimenkul danışmanlarını bir araya getiriyor.  Yeni sistemde, değerleme yapan kullanıcılar o bölgedeki uzman danışmanlardan hizmet alarak gayrimenkul alım satım sürecini kolayca tamamlayabilecek. Endeksa üyesi gayrimenkul danışmanları, oluşturdukları profil sayfalarıyla uzmanlık ve deneyimlerini potansiyel alıcıya sunabilecek. 

Yeni özellikte, Endeksa Uzman Danışmanları, Endeksa algoritmaları ile bölgedeki etkinliklerine göre sıralanıyor; alım, satım veya kiralama yapmak isteyen kullanıcılar ise ilgilendikleri bölgedeki Endeksa Uzman Danışman’ını inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun danışman ile iletişime geçiyor. Ayrıca değer tespiti, bölge analizi, değer değişimi gibi pek çok özellikten de faydalanabiliyor. 

Yeni özellikleri değerlendiren Endeksa.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, “Endeksa olarak pazarın ihtiyaçlarını, değişen koşulları göz önünde bulundurarak sistemimizi sürekli geliştiriyoruz.  Gayrimenkul almak, satmak veya kiralamak uzun dönemli ve kritik bir işlem. Tüm işlemlerde ilk akla gelen ve çok önemli bir konu ise fiyatın doğruluğu, çünkü tüm süreç değer tespiti ile başlıyor. Özellikle gayrimenkul fiyatlarının değişken olduğu bu dönemde bu ihtiyaç daha fazla öne çıkıyor. Bu ihtiyacı ve Endeksa kullanıcılarının deneyimlerini düşünerek yeni bir özelliği daha hayata geçirdik. Endeksa, büyük veri analizi ve yapay zekâ teknolojisi ile tüm Türkiye için gayrimenkul satış ve kira değeri hesaplamasına imkan veriyor. Endeksa üyesi gayrimenkul danışmanları, değer tespiti yaparak hizmet verdikleri kişi ve kurumların işlemlerini en doğru şekilde tamamlayabiliyorlar. Endeksa artık, gayrimenkul işlemi yapmak isteyen daha fazla kullanıcının bu hizmetten faydalanması için tüm Türkiye’de, bölgesinde uzman gayrimenkul danışmanları ile kullanıcıları bir araya getiriyor.  Milyonlarca gayrimenkul yatırımcısı, Türkiye’nin her yerindeki binlerce Endeksa Uzman Danışmanına ulaşarak işlemlerini yapabiliyor.” dedi.

Emlak danışmanlarının sektörde çok önemli bir rolü olduğunun da altını çizen Öğüt, “Biz Endeksa olarak kurulduğumuz günden beri danışmanların teknoloji odaklı gelişimine katkı sağlamayı hedefledik. Bu amaçla düzenlediğimiz Endeksa Masters eğitimleri ile sektör profesyonelleri ile sürekli bir araya geliyoruz. Kuruluşumuzun 5. yılında hayata geçirdiğimiz bu yeni özellik ile hem son kullanıcının güvenle işlemlerini yapmasına hem de danışmanların işlerine daha fazla katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Emlak danışmanlarının işlerini geliştirmelerine ve sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.