Emlak Kulübü, ülkemizdeki son büyük 6 Şubat depremlerinden sonra hazırladığı “Deprem ve Kentsel Dönüşüm Gerçeği” adlı projesine Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından tam kesintisiz YEDEP desteği verildi.

Emlak Kulübü Başkanı Fuat Özdağ’ın başkanlığında hazırlanan Projenin ilki 21Temmuz 2023 tarihinde Kocaeli Kongre merkezinde düzenlendi.

Programa Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube müdürü Ali Serkan Gök, Jeofizik Mühendisi M.Onur Kılıç ve Şehir Plancısı Mevlüt Bozdağ katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Emlak Kulübü Başkanı Fuat Özdağ “Ülkemiz ne yazık ki deprem kuşağında bunun için deprem gerçeğiyle yüzleşmemiz gerekiyor.

Bu sebeple bizlerde Emlak Kulübü olarak bu önemli konuya duyarlılık göstererek bu projeyi ekip arkadaşlarımızla birlikte özveri ile hazırlayarak hayata geçirdik.

Sağlam zeminlerde sağlam binalar üretilmesini, ülkemiz insanının can ve mal güvenliğinin sağlanmasını amaç ediyoruz.

Bunun için öncelikle riskli binaların bir an önce yıkılarak yerlerine sağlam binaların yapılması gerekiyor.

Bugün bizlere bu konuda destek olmak için yanımızda olan Kocaeli Büyükşehir belediyesi şube müdürü Serkan beye, Şehir Plancısı Başkan vekilimiz Mevlüt beye, Emlak Kulübü üyemiz Jeofizik Mühendisi Onur beye ve çok kıymetli katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Program Konuşmacılar tarafından deprem ve kentsel dönüşümün detayları ve önemi hakkında bilgilendirmeler devam eden panel soru ve cevap şeklinde tamamlandı.

Katılımcılar tarafından tam not alan programın ikincisi ağustos ayında gerçekleştirilecek.