Balıkesir İvrindi'de emlak fiyatları artış gösteriyor.

Büyükşehirlere yakın ilçeler Emlak yatırımcıları tarafından İlgi görmeye başladı.

Balıkesir İvrindi'de emlak fiyatları artış gösteriyor.

İvrindi  İlçemiz konum Olarak  Ortalama Balıkesir İl merkezine 37 km mesafede ilçemizin doğusunda Balıkesir ile Savaştepe ilçesi, Batısında Havran ve Burhaniye ilçeleri, Kuzeyinde Balya ilçesi, Güneyinde ise Manisa Soma ilçesi ve İzmir Bergama ilçeleri yer almaktadır. Konuyla ilgili Açıklamalarda bulunan Mekan Emlak Gayrimenkul Genel Müdürü Tahir Köstek'in haberine göre; Balıkesir izmir ve Çanakkale duble yolunun ilçemiz sınırların,dan geçmesiyle ivrindi  ilçemize ulaşım kolaylaştı  İvrindi İlçemizin Geçim Kaynağı başta Hayvancılık ekonomide önemli bir yer tutar.

En çok koyun ve sığır beslenir. Arıcılık gelişmiştir. Son yıllarda tavuk besiciliği de oldukça gelişmiştir. Köylerde el dokumacılığı bilinmektedir dedi ve  İvrindi, Balıkesir ilinin önemli bir ilçesidir. Kelle peyniri ve loru ile ünlüdür diye belirtti. İvrindi ilçemizin şehir merkezin,de her cumartesi günleri pazar yeri kurulmaktadır bu durum ilçemizde bulunan esnaflara çok büyük katkı sağlamaktadır dedi ve  ilçemiz ivrindi kurtuluş mahallesine toki konutların yapılmasıyla  ve  ivrindi ilçemize doğalgazın gelmesiyle bölgede yeni konutlar yapılmaya başlandı  ve ilçemiz ivrindi  eğitim öğrenim alanında da önemli bir yer almaktadır Balıkesir Üniversitesine bağlı İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilçemiz sınırları icersinde bulunmaktadır dedi ve  Balıkesir ivrindi Bölgede, 2+1 tipindeki 90 metrekere büyüklüğe sahip konutlar ve 3+1 tipindeki 130 metrekarelik evler bulunmaktadır dedi Bölgede  doğalgazlı kombili evler ve anahtar teslimi lüks sıfır binalar inşa edilmeye başlandı. Balıkesir İvrindi'de durum böyle olunca imarlı arsa fiyatları artış gösteriyor dedi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
banner79
YORUM EKLE