Ankara Büyükşehir Belediyesi 100 TL'ye kiralık daire verecek!

Ankara Eserkent Sosyal Konutları aylık 100 lira kira bedeliyle ekonomik durumu iyi olmayan yeni evli çiftlere ve ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara kiralanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 100 TL'ye kiralık daire verecek!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından iç ve dış cepheleriyle tamamen yenilenen, Araplar mahallesinde 2002’de yapılan ve çevresi için güvenlik tehdidine dönüşen atıl durumdaki Eserkent Sosyal Konutları aylık 100 lira kira bedeliyle ekonomik durumu iyi olmayan yeni evli çiftlere ve ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara kiralanacak.

5 bloktan oluşan 400 adet beyaz eşyalı (çamaşır makinası, buzdolabı, set üstü ocak-fırın, davlumbaz) 1+1 konutların tamamlanması dolayısıyla 29 Ekim’de Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katılımıyla tören düzenlenecek.

Konutlar 2 yıllık kontratla kiraya verilecek. Modern görünüme kavuşan konutlar için başvurular online alınacak. Yoğun talep olması halinde Büyükşehir Belediyesi konutlar için noter huzurunda kura çekecek.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Bu 29 Ekim’de her hanede çifte bayram yaşansın istiyoruz. Mamak’ta yapılan ve 18 yıldır çürümeye terk edilen 400 adet 1+1 konutun tamamını yeniledik. Meclisimiz teklifimizi kabul ederse yeni evli çiftlerimize ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza çok uygun fiyata kiralayacağız.” dedi.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nebil kaya
Nebil kaya - 4 ay Önce

Eşim ve ben engelliyim 1+1 daireye óturmak istiyoruz yaşım 61 gelirimiz fazla yokSUN 532 378 3674

Damla Akagündüz
Damla Akagündüz - 7 ay Önce

Bu konutlar hakkında orada okuyan ve yurt için maddiyatı uygun olmayan öğrenciler de başvuru yapabilirmi?