Emlak vergisinde son taksit 30 kasım.

Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin ikinci ve son taksiti ödemeleri için son gün 30 kasım 2020 pazartesi. Bu tarihten sonra yapılacak ödemelere gecikme faizi uygulanacak.

Emlak vergisinde son taksit 30 kasım.

Çevre Temizlik ve Emlak vergileri her yıl 1-31 mayıs ve 1-30 kasım tarihleri arasında olacak şekilde ilgili belediyelere 2 taksitte ödeniyor. Ödemeler belediyelere giderek veznelere doğrudan yapılabildiği gibi isteyenler tarafından belediyelerin internet siteleri üzerinden de tahsil ediliyor.

Vergiye esas alınacak olan emlak değerleri 4 yılda bir takdir komisyonlarınca yeniden belirleniyor. En son 2017 yılında belirlenen değerler 2021 yılına kadar aynen devam edecek.

Emlak vergisinin zamanında ödenmemesi halinde geciken tutara gecikme faizi uygulanıyor. Bununla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Yasaya göre ise bazı durum ve koşullarda emlak vergisinde istisnalar ve muafiyet durumları bulunuyor. Kimlerin hangi durumlarda emlak vergisinden muaf olduğunu görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE