Gayrimenkul sektörü, her geçen gün yatırımcısının önüne yeni yatırım fırsatları getirmeye devam ediyor. Yurt içi yatırımlarda istikrarı yakalayan ve yüzünü yurt dışına çeviren yatırımcılar için çok değerli fırsatlar bir adım uzakta! Son zamanlarda öne çıkan yatırım merkezlerinin başında ise Dubai geliyor. Sahip olduğu pek çok avantaj sayesinde adeta bir cazibe merkezi haline gelen Dubai’de yatırım yapmak için o kadar çok neden var ki… Bu avantajlardan bazılarını sizin için bir araya getirdik.

Dubai’nin Jeostratejik konumuDoğu ile Batı arasında bir köprü görevi gören Dubai, Basra Körfezi'nin güneydoğu kıyılarında bulunmaktadır. Eski bir ticaret yolu üzerinde bulunan ve hala önemini koruyan konumuyla doğal bir uğrak noktası olan Dubai, bu yüzden ticarette çok gelişmiştir. Ayrıca sahip olduğu iklimi Dubai'yi doğal bir tatil cennetine dönüştürmüştür. Bu özelliğinin avantajlarını çok iyi kullanan Dubai en popüler turizm sahalarından biri haline gelmiştir.
Dubai’nin gelişmiş altyapısı

Amerika, Avustralya ve Singapur gibi ülkeler de yüksek binaları ve gelişmiş altyapıları ile bilinirler. Ancak Dubai, dünyanın en yüksek binası Burç Halife'si, lüks otelleri ve daha birçok altyapı yeniliğiyle tüm bu ülkelerin bir adım önüne geçmeyi başarmıştır. Aynı zamanda, kara yolu ve denizcilik altyapısı ile de dünyanın en iyisi olarak tanımlanabilecek Dubai, dünyanın en ucuz ulaşım olanaklarına (otobüs ve taksi hizmetleri,metro, tramvay hattı...) sahiptir.

Dubai’de liman ve marinanın kusursuz işleyişi3,5 km uzunluğunda bir kanal üzerinde kurulu 5 farklı marinaya sahip Dubai Marina, etrafında yükselen gökdelenler ve her zevke hitap eden restoran ve kafeleriyle Dubai’nin en prestijli bölgesidir. Dünyanın en işlek deniz limanlarına sahip olan Dubai, bu yönü ile de bir adım öne çıkmaktadır. Her yıl milyonlarca tonluk kargoların taşındığı limanda, hiçbir iş aksatılmadan kolaylıkla halledilmektedir. Bu yüzden de Dubai deniz limanları, dünyanın önde gelen nakliye devleri tarafından tereddütsüz tercih edilmektedir.
Dubai’de bulunan eşsiz güzellikteki Tema Parklar ve Plajlar

 

Dubai'nin her yıl binlerce turist ve iş adamı tarafından ziyaret edilmesinde, tema parkları ve ayrıcalıklı plajları da etkilidir. Dünyanın en iyi tema parklarına sahip olan Emirlik, aynı zamanda ayrıcalıklı plajları ile de en sevilen uğrak noktalarından biri oluyor. Sonuçta çöl ikliminin yaşandığı Dubai'de isterseniz denizin keyfini çıkartabilir, isterseniz de yazın ortasında kayak yapma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.


Zenginliğin doruk noktası ve lüks yaşam stilini anlatan Dubai

Lüks yaşam stili ile çoğu insanın yaşamak istediği bir yer olan Dubai, bu anlamda da bir yatırım cenneti. Çünkü insanlar buraya para harcamak için geliyor. Diğer yandan, işsizlik oranı sadece %4 olan Dubai'nin yerli halkı da lüks yaşam stili ile ünlü.Sonuçta, dünyanın dört bir yanından gelen iş adamları Dubai'ye iyi bir yatırım yapmak için adeta yarışıyor.
Dubai’nin inanılmaz gayrimenkul gelirleriDünyanın en yüksek kira getirilerine sahip olan Dubai, emlak devlerinin yatırım yapmak için can attığı noktalardan biri olarak da karşımıza çıkıyor. Her yıl inanılmaz bir oranla artış gösteren gayrimenkul kazancı, kent ekonomisine de büyük ölçüde katkı sağlıyor. Hatta birazcık daha detay verecek olursak, Dubai ekonomisinin %22.6'lık dilimini gayrimenkul gelirleri karşılıyor.