20 yıldır devam eden proje, Türkiye’nin en yüksek binası olacaktı ama ruhsat işlemlerine onay çıkmadığı için bir türlü proje tamamlanamadı. Şimdi Proje Yeniden başlayacak ve ne zaman bitecek merak konusu oldu. Rams Global çok hızla girdiği Türkiye'de büyük yatırımlara imza atıyor Rams Global sahibi kim bu kadar yatırımı neden Türkiye'ye aktarıyor ?

Hattat Holding’in 2003 yılında ‘İstanbul’un Eyfel Kulesi’ni yapıyoruz’ sloganıyla tanıttığı ve 2005’te inşasına başladığı ‘Diamond of İstanbul’ isimli gökdelen, bir türlü tamamlanamadı.

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, proje için Eylül ayında Kazakistan merkezli Rams Global’e ait Rams Türkiye ile ortaklığa giderek projeyi tamamlamak için önemli bir adım attı.

Yapılan anlaşmaya göre İstanbul Maslak’taki gökdelen, 10 milyar TL’nin üzerinde harcama yapılarak iki yıl içinde tamamlanacak.

Tamamlandığında 40 kata, anteniyle 200 metreye ulaşacak binanın yeni adı Rams Beyond İstanbul olacakmış. Binanın altında dokuz bodrum katı var. Üç blokta 380 odalı otel, 90 rezidans, 57 bin 90 metrekarelik AVM, 578 ofis, bin 400 araç kapasiteli otoparktan meydana geliyor.

Rusça ve İngilizce Emlak Arama Deneyimi Sadece hepsiemlak.com'da Rusça ve İngilizce Emlak Arama Deneyimi Sadece hepsiemlak.com'da

Metro bağlantısı da yapılacak. Proje, Boğaz’ı üç açıdan gören nadir binalardan biri. Proje tamamlandığında, Michelin yıldızlı restoranlar ve Dream grubunun restoranlarından biri de yer alacakmış.

Bloklardan biri de yedi yıldızlı otel olarak planlanmıştı. Otel için Accor Grubu ile görüşmeler devam ediyormuş.

Kaynak: Para Dergisi