Bayram tatili yaklaşırken, herkesi tatlı bir telaş sardı. Kimileri memleketlerindeki yakınlarını göremeye giderken, kimileri ise doğanın ve kış tatilinin tadını çıkarmak için şehir dışına çıkmaya hazırlanıyor.

Peki siz tatilin tadını çıkartırken, savunmasız kalacak yaşam alanlarınız yani eviniz ne kadar güvende olacak?

Securitas Alarm, siz tatildeyken, ev güvenliğinizi arttıracak bazı ipuçları veriyor.Gelin hep birlikte Securitas Alarm’ın unutulmaz bir sömestr tatili geçirebilmeniz için hazırladığı önerilere göz atalım:

​Seyahat planlarınızı gizli tutun.
Tatile çıkarken seyahat planlarınıza dair kritik bilgileri sosyal medya ağlarınızdan vermemeye özen gösterin. Bir hırsız için en önemli bilgi evinizin ne zaman boş kalacağı bilgisi olduğundan nereye gittiğinizi veya evinize ne zaman döneceğinizi asla paylaşmayın.

Facebook, Instagram gibi hesaplarınızda en yüksek güvenlik düzeyine sahip olsanız bile seyahatiniz esnasında bu tür bilgileri paylaşmanız asla önerilmez.

2. Yolculuk öncesinde fırınınızı ve bacanızı inceleyin

Ocaklar ve şömineler gibi ısıtma ekipmanları arızalandıklarında veya bakımları aksatıldığında oldukça tehlikeli hale gelebilirler.

Tatildeyken evinizi yangın tehlikelerinden korumak için seyahatiniz öncesinde aşağıdaki güvenlik tedbirlerini izleyin:

Fırınınızı bir uzmana kontrol ettirin.
Gerekirse hava filtrelerini değiştirin.
Şöminenin güvenli ve kullanıma hazır olduğundan emin olmak için profesyonel bir baca temizleyicisinden yardım alın.
​ Duman ve karbon monoksit dedektörlerinizin pillerini kontrol edin.
3.Doğru Kilitleri Kullanın​

Kapılar evinizin ilk savunma hattı olduğundan henüz sahip değilseniz sürgü kilitleri kullanmanız önemlidir. Standart anahtarlı kapılar, güçlü kilitleme teknikleri içeren mekanizmalara nazaran sınırlı etkiye sahiptir. Sürgülü kilitlerin, sürgü mekanizmalarının kırılması oldukça zaman aldığı için hırsızlığı önleme açısından daha güvenlidir.

4.-Aydınlatma En Güçlü Caydırıcılardan Biri

Aydınlatma, dışarıda olsanız bile birinin evde olabileceği yanılsamasını yarattığı için kötü niyetli kişileri yaşam alanınızdan uzak tutma görevini başarıyla yerine getirir. Apartman girişlerinin sürekli olarak aydınlatılması, istenmeyen ziyaretçilerin daha kapıya varmadan önce fark edilmelerini sağlar. Alternatif olarak, bir ev güvenlik sisteminiz varsa, biri girişe doğru yürüdüğünde ışıkları açmak için bir hareket sensörü kullanabilirsiniz.

5-Güçlü Bir Ev Alarm Sistemi Hırsızların En Büyük Kabusudur

Ev güvenlik sistemleri, yukarıda sıraladığımız güvenlik önlemlerinin tümünü barındırır ve ihtiyaç duyduğunuzda evinize acil müdahale ekipleri gönderilmesini sağlar. Sensörler ile donatılan yeni nesil alarm sistemleri kapılar, pencereler ve yatak odaları dahil evinizin tüm bölümlerini aynı anda koruyabilir. Güçlü ve profesyonel güvenlik sistemlerine dahil olan görüntülü alarm izleme özelliği ise, polisin ihtiyaç halinde evinize gelmesini ve suçluların yakalanması için gerekli görsel kanıta sahip olmalarını sağlar.

6.Tatil gönderilerini paylaşmak için acele etmeyin

Tıpkı konum bilgileriniz gibi tatilinize ait fotoğraf benzeri gönderileri yapmak için evde olana kadar bekleyin.

Tatiller, güvende olduğunuz sürece yılın en güzel zamanı olabilir. Seyahatiniz boyunca arkanıza yaslanıp rahatlayabilmeniz ve sezonun tadını tam olarak çıkarabilmeniz için bu altı basit adımı uyguladığınızdan emin olun.

Securitas Güvenlik Alarm Sistemi ile evinizde meydana gelebilecek Hırsızlık, Yangın, Gaz Kaçağı, Su Baskını, Acil Sağlık ve Panik durumları dahil tüm iç ve dış güvenlik ihtiyaçlarına karşı, en son teknolojik yenilikleri kullanarak geliştirdiği Alarm Sistemleri ve 7/24 hizmet veren Alarm İzleme Hizmeti sayesinde oluşabilecek alarma karşı 8 saniye müdahale süresi ile sizi ve sevdiklerinizi daima güvende tutar.

Securitas Alarm, 81 ilde, 50 binin üzerinde aboneye hizmet sunuyor. Teknolojik güvenlik çözümlerini müşterilerine sunmak için global trendleri takip eden şirket, bu konuda kendini sürekli geliştiriyor. Türkiye’nin farklı lokasyanlarında hizmet veren ilk cografi izleme merkezine sahip olan Securitas Alarm, doğal afet gibi durumlarda bile kesintisiz hizmet sunuyor.