Oluşturduğu mekânlarla, hayattaki mutlu anların sayısını çoğaltan Tepe Home, doğanın huzurlu enerjisini evlerinize taşıyor. Yaz ve bahar aylarında, günün yorgunluğunu atmak ya da açık havanın tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunan Tepe Home bahçe koleksiyonu, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz keyifli anlara kalite, konfor ve estetik ile eşlik ediyor. Bahçe dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken unsurları anlatan Tepe Home, mobilya seçimi ve dekorasyonunun püf noktalarını 4 başlıkta müşterileri ile buluşturuyor.

1-Kullanılan malzeme çok önemli

Bahçe mobilyalarının fonksiyonelliği, konforu ve estetiği kadar güneşe, neme, dış ortam şartlarına karşı dayanıklı olması da çok önemlidir. Kaliteli malzeme ve iyi işçilik uzun ömürlü kullanım için kilit unsurlardır. İroko ağacı, rattan, kestane ağacı, alüminyum vb. malzemeler dış mekâna dayanıklı seçeneklerdir. Ahşap malzemelerde kullanılan cila uygulaması da ürünün ömrünü etkileyen önemli bir faktördür. Kullanılan minderin ise su itici özellikte olması gerekmektedir. Bununla birlikte bahçeniz güneşe uzun süre boyunca maruz kalıyorsa minderlerinizin kumaşlarında solma sorunu yaşamamak için açık renkleri tercih edebilirsiniz.

2-Keyfi konforunda…

Bahçe mobilyalarının konforu, onları kullanırken geçireceğiniz kaliteli zamanın da belirleyicisidir. Sevdiklerinizle uzun ve keyifli anlarınıza eşlik edecek bahçe mobilyalarının size konfor sunacak nitelikte tasarlanmış olması gerekir. Aynı zamanda sırt ve oturma minderlerinin içeriği, ergonomisi de göz önünde bulundurulması gereken detaylar arasında yer almaktadır. 

3-Bahçenizin/balkonunuzun ölçüsünü aldınız mı?

Bahçenizde ya da balkonunuzda şık ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmak için öncelikli olarak yerleşim planını kurgulamalısınız. Bahçenizdeki alanları en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi planlayabilmek için alanınızın ölçüsünü alarak başlayabilirsiniz. Bahçeniz küçükse daha fonksiyonel, taşınması kolay hafif ürünleri tercih etmelisiniz. Bahçeniz büyük ise daha geniş hacimli ürünler kullanabileceğiniz gibi salıncak, puf, şemsiye vb tamamlayıcı ürünler için de yer ayırabilirsiniz. 

4- Aydınlatma, dekorasyonunuzun olmazsa olmazı…

Bahçe dekorasyonunda önemli noktalardan birisi de aydınlatmadır. Aydınlatmayı yerleştirirken bahçenin her yerinin homojen bir şekilde aydınlatacak şekilde konumlandırılması temel prensibiniz olmalıdır. Bu durum sağlanamıyorsa yoğunluk ile kullanacağız bölgeleri aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Lambader, masa üstü, duvar, sarkıt aydınlatma alternatifleri, fenerler ve şömineler ile yaz akşamlarınıza keyif katacak sıcak ve samimi köşeler oluşturabilirsiniz. 

 Sezonun en trend tarzlarını bulabileceğiniz Tepe Home Bahçe Mobilyaları, her zevke hitap eden seçenekleri ile konfor ve estetiği bir arada sunuyor. Bahçe mobilyalarının yanı sıra farklı dekorasyon detaylarını da düşünen Tepe Home, bahçe aksesuarı çeşitliliği ile de açık havanın keyfine şıklık katıyor. Tepe Home bahçe koleksiyonunda; oturma grupları, masa sandalye takımları, salıncaklar farklı model ve büyüklükte alternatiflerle yer alıyor. 

Hayal edilen tüm yaşam alanlarını gerçeğe dönüştüren Tepe Home’un kaliteli ürün seçeneklerine, Tepe Home mağazaları ve www.tepehome.com.tr’ adresinden ulaşabilirsiniz.