Riskli binaları dönüştürerek başta Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Şişli Fulya, Üsküdar olmak üzere İstanbul’un pek çok bölgesini olası depreme karşı korumayı hedefleyen Bahaş Holding, yurt dışındaki ilk konut projesine start verdi. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te konumlanan 80 villa ve dört adet ticari alandan oluşan proje, 22 bin 500 metrekare alanda ikiz villa şeklinde inşa ediliyor.

Bahaş Holding, Üsküp’ün ilk ve tek lüks villa projesini hayata geçiriyor1

İnşaat taahhüdü ve gayrimenkul alanında 100’e yakın dev projeyi tamamlayan bir marka olarak çok sayıda kentsel dönüşüm projesi geliştirdiklerini hatırlatan Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, şimdi de çeşitli projeler üretmek üzere yurt dışına açıldıklarını ve işe de Makedonya ile başladıklarını söyledi.

10 milyon Euro yatırımla hayata geçiyor

Makedonya projesi ‘Bahaş Harmony Üsküp’ ile ilgili bilgi veren Abdüssamet Bahadır, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yurt dışı yatırımlarına start verdiklerini söyledi.

Bahadır “Yurt dışına açılmanın heyecanını yaşıyoruz. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bölgenin ilk ve tek lüks villa projesini kendi arazimiz üzerinde inşa ediyoruz. Projemiz 22 bin 500 metrekare alan üzerinde 201 metrekare büyüklüğünde 3+1 tipinde 80 ikiz villa ve dört ticari alandan oluşuyor.

İnşaatın kabası büyük ölçüde bitti. Villalar bahçeli, isteğe bağlı olarak havuzlu olarak inşa ediliyor. Yaklaşık 10 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirdiğimiz projede villalar bitmiş olarak 260 bin Euro’ya satılıyor: Ancak bazı yatırımcılarımız villalarının içini özel yaptırmak istediklerinden bu rakam 220 bin Euro civarı oluyor” diye konuştu.

Abdüssamet Bahadır, daha çok finansçıların, iş adamlarının, diplomat ve yöneticilerin ilgi gösterdiği projenin 2024 yılı son çeyreğinde teslim edilmesinin planlandığını belirtti.

www.bahasharmonyskopje.com                    www.bahasholding.com                    444 88 24

Bahaş Holding hakkında:

İnşaat müteahhitliği, gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm alanlarında köklü bir tecrübeye sahip olan Bahaş Holding, 32 yıldır inşaat, taahhüt, sağlık, turizm, tarım, hayvancılık, oyuncak, akaryakıt, satış, proje yönetimi ve teknoloji gibi farklı alanlarda faaliyet gösteriyor. Hayata geçirdiği büyük ölçekli konut sitelerinin yanı sıra imza attığı kentsel dönüşüm projeleriyle de İstanbul’un dönüşümünde ana aktörlerden biri haline gelen Bahaş Holding, her tür yapının teknik altyapısını, sosyal tesislerini, çevre ve peyzaj düzenlemelerini de üstleniyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik okul, hastane, yol, köprü gibi büyük projelere imza atan Bahaş Holding, bugüne kadar anahtar teslimi 100’e yakın projeyi tamamlamış bulunuyor. Özyurtlar Holding ile birlikte ‘Meydan Ardıçlı’ ve ‘NLogo İstanbul’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesi güvencesiyle Gaziosmanpaşa’da ‘GOP Plevne Kentsel Dönüşüm Projesi’ni yürüten Bahaş Holding, başlattığı kentsel dönüşüm hareketi çerçevesinde yeni yatırımlarını da aralıksız hayata geçirmeye devam ediyor. Bahaş Holding, halihazırda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul’un 2’nci en büyük kentsel dönüşüm projesi olan ‘Üsküdar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni inşa etmeye hazırlanıyor. Kentsel dönüşümde Büyükçekmece’nin en büyük müteahhidi konumunda olan Bahaş Holding, Büyükçekmece’yi yeniden inşa ediyor. Büyükçekmece’de hedeflediği kentsel dönüşüm projeleri kapsamında toplam 2 bin 50 konut ve ticari alandan oluşan “Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’yle bin 20 riskli konutu dönüştürmeye başlayan Bahaş Holding, Mahmutbey ve Fulya’da yeni kentsel dönüşüm projelerine imza atmaya hazırlanıyor. İstanbul’un farklı bölgelerinde arazi ve proje geliştirme çalışmalarına da devam eden Bahaş Holding, yurt dışı yatırımlarına da ağırlık vermeye başladı. Kuzey Makedonya ve Ukrayna’da inşaat faaliyetleri için şirket kuran Bahaş Holding, Makedonya/Üsküp’te villa projesi yapmak için çalışmalarına başladı.