Banyoda Trono Monoblok Rezervuar Herşey var Banyoda Trono Monoblok Rezervuar Herşey var

Metrolardan kamu binalarına, alt yapıdan eğitim kurumlarına ve nitelikli gayrimenkul projelerine kadar geniş bir yelpazede hizmet veren Albayrak Beton, altın seviyesinde CSC sertifikasına layık görüldü. Albayrak Beton’un Yenidoğan Hazır Beton Tesisi, Türkiye Hazır Beton Birliği’nin ürün belgelendirme kuruluşu Kalite Güvence Sistemi (KGS)’nin yaptığı denetimler sonucunda ‘altın’ seviyesinde belgelendirildi.

 

CSC’nin, çimento ve agrega gibi beton bileşenleri için bütün dünyada kabul gören bir ürün olduğunu gösteren bir belgelendirme sistemi olduğuna dikkat çeken Albayrak Beton Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Albayrak, bu belgeyle ürünlerinin kalitesinin tescillendiğini belirtti.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Albayrak şunları söyledi: “Faaliyetimiz, 1984 yılında inşaat malzemeleri satışı ile başladı. Ancak Marmara Depremi’nin ardından beton üretiminin çok önem kazanacağını öngördük ve 2003 yılında hazır beton üretimine başladık. ‘Geleceği güvenle inşa eder’ sloganını benimsedik ve hem hazır betonda hem de inşaat üretiminde güvenilir marka olma başarısını elde ettik. Şimdi de bu başarımızı, İsviçre merkezli Beton Sürdürebilirlik Konseyi’nin (The Concrete Sustainability Council) CSC sertifikasıyla en üst seviyede belgelendirmiş olduk.

Yeşil bina derecelendirmelerinde de avantaj sağlıyor

Çimento ve agrega gibi beton bileşenleri için bütün dünyada kabul gören bir ürün belgelendirme sistemi olan CSC, üreticileri yönetim, çevre, ekonomi, sosyallik başlıkları altında sürdürülebilirlik yönünden inceliyor. Böylece, üreticilerin sürdürülebilirlik açısından yüksek standartlara ulaşması sağlanıyor. Bu belgeyi almaya hak kazanan şirketler, aynı zamanda yeşil bina derecelendirme sistemlerinde de büyük avantaj sağlamış oluyor.”

Kurulduğu günden bu yana inşaat sektörüne hizmet veren Albayrak Beton, 40 yıl boyunca edindiği tecrübe ve bilgi birikimini hazır beton üretimi ve gayrimenkul sektörlerinde daha da değerli hale getirdi. Albayrak Beton, İstanbul metrolarından kamu binalarına, alt yapıdan eğitim kurumlarına ve kendi inşaat projeleri de dahil olmak üzere nitelikli gayrimenkul projelerine kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

Yatırımlarına aralıksız devam eden Albayrak Beton, dört hazır beton santralinde yıllık 1,5 milyon metreküp beton üretim kapasitesi ve 111 araçlık makine parkıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

 

www.albayrakbeton.com.tr

Albayrak Beton hakkında:

Albayrak Beton’un temelleri, 1984 yılında inşaat malzemeleri satışı ve lojistik hizmetleri alanında hizmet vermek üzere aile şirketi olarak atıldı. Marmara depremi sonrasında konut ve inşaat malzemeleri üretimi alanında köklü değişikliklerin zorunlu olduğu gerçeğinden yola çıkarak hazır beton sektörüne adım atma kararı alındı. 2003 yılında Şeref, Osman ve Erdal Albayrak kardeşler hazır beton sektöründe yatırım yaparak Albayrak Beton’u kurdu. Kısa zamanda bölgesel pazarda ciddi bir yer edinen Albayrak Beton, inşaat sektörünün önde gelen firmalarına hizmet vermeye başladı. 2014 yılından itibaren Üsküdar -Çekmeköy Metro Hattı Projesi ile beraber birçok metro projesine beton tedariği sağlayarak mega projelere imza atan şirket, madencilik, inşaat ve enerji sektörlerinde de ciddi yatırımlar yaparak iş alanlarını genişletti. Albayrak Beton bugün; dört hazır beton santrali, yıllık 1,5 milyon metreküp beton üretim kapasitesi ve 111 araçlık makine parkı ile sektörünün lider firmaları arasında yer alıyor. 2023 yılı itibariyle ise inşaat sektörüne de adım atan şirket, şu ana kadar altı projede toplam 411 bağımsız bölümü hayata geçirdi. Albayrak Beton, halihazırda Şile’de ‘Teraphill 15’ ve Çekmeköy’de ‘Moonpark Koru’ projelerinin inşaatını sürdürüyor. Şirket, bu yıl içerisinde iki yeni projeyi daha hayata geçirmek üzere çalışmalarını yürütüyor

Editör: Kadir Özel