banner38

Eminönü–Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattı 2020 yılı sonuna yetiştirilecek

2016 yılında inşaat çalışmaları başlayan Eminönü ile Alibeyköy arasında ulaşımı sağlayacak olan tramvay hattının kalan yüzde 35’lik kısmını tamamlamak üzere Feshane bölgesindeki rayların kaynak işlemleri İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı bir törenle başladı. Toplamda 10.

Eminönü–Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattı 2020 yılı sonuna yetiştirilecek

2016 yılında inşaat çalışmaları başlayan Eminönü ile Alibeyköy arasında ulaşımı sağlayacak olan tramvay hattının kalan yüzde 35’lik kısmını tamamlamak üzere Feshane bölgesindeki rayların kaynak işlemleri İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı bir törenle başladı.

Toplamda 10.1 kilometre uzunluğa sahip olacak ve saatte tek yönde 15 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak olan tramvay hattı, Eminönü, Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüpsultan Teleferik, Eyüpsultan Devlet Hastanesi, Silahtarağa Mahallesi, Üniversite, Alibeyköy Merkez, Alibeyköy Metro, Alibeyköy Cep Otogarı olmak üzere 14 istasyondan meydana geliyor.

Tramvay hattında, Türkiye’de ilk kez zeminden sürekli enerji besleme sistemi (catenery free) uygulanıyor. Tellerinin oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak olan sistem, iki ray arasına yerleştirilen üçüncü bir raydan tramvayın enerji almasına dayanıyor.


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER