Sagist Group, Libya’da 140 milyon dolarlık yatırımla yeni bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Group, Bingazi'de konumlanacak olan bu girişimde 400 lüks otel odası ve 12 bağımsız villa ile müşterilerine eşsiz bir tatil deneyimi sunacak.

 

Sagist Group, dünya çapında bir cazibe merkezi yatırımı için harekete geçti. Group, Libya'nın ikinci büyük şehri Bingazi kıyılarını bir dünya harikası haline getirecek bir projeye imza atıyor. Ortaklarıyla birlikte projeye start veren Sagist Group, bölgeye değer katacak, lüks ve konforun sınırlarını zorlayacak otel ve villa kompleksini hayata geçirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Projenin modern mimarinin zarafeti ile doğal güzelliklerin iç içe geçtiği, eşsiz bir tatil deneyimi sunmayı hedeflediğini belirten Sagist Group CEO'su Metin Durmaz, projenin 140 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirileceğini vurguladı. Projenin 3 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğine de dikkat çeken Durmaz, “Bu dev yatırım, lüksü yeniden tanımlayacak. Tesiste, 400'ü aşkın lüks otel odası ve 12 bağımsız villa ile misafirlere unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Projenin Libya’nın kalkınma sürecine önemli bir katkı sağlayacağını da umuyoruz' diye konuştu.

Yatırımcıların Odak Noktası Olacak

Görkemli proje, sadece lüks ve konfor arayanların değil, aynı zamanda Avrupalı yatırımcıların da ilgi odağı olacak. Libya'nın yeniden canlanma sürecine katkıda bulunacak olan bu yatırım, Sagist Group öncülüğünde ülkenin turizm ve ekonomik kalkınmasına önemli bir ivme kazandıracak.

Eşsiz Tatil Deneyimi Sunacak

Proje tamamlandığında misafirler, otel odalarından ve villalardan başlayarak, sosyal alanlara, lezzet duraklarına, eğlence mekanlarına ve doğa ile iç içe aktivite alanlarına kadar, her köşede özel olarak tasarlanmış deneyimlerle karşılaşacak. Deniz kenarındaki şık restoranlardan, huzur dolu barlara, serin sularıyla davetkar havuzlardan, doğal yaşamı keşfetme fırsatı sunan hayvan çiftliğine kadar her detay, konuklarına eşsiz bir tatil vaat ediyor.

SAGİST GROUP HAKKINDA

 

1978 yılında İstanbul'da kurulan Sagist Group, mobilya sektöründe öncü bir rol üstlenmektedir. Kuruluşundan bu yana, mobilya üretimi konusunda uzmanlaşan Sagist Group zamanla özel yapım mobilya alanında kendini geliştirmiştir. Oteller, hastaneler, okullar ve restoranlar için kişiye / kuruma özel projeler gerçekleştiren firma, sektördeki çeşitliliği ve yenilikçiliği ile ön plana çıkmaktadır.

 

Gecekondu Kanunu’da Son Durum Hemen Yıkın Burayı Gecekondu Kanunu’da Son Durum Hemen Yıkın Burayı

Türkiye ve Avrupa'da sözleşmeli mobilya ve özel yapım mobilya üretiminde lider konumda olan Sagist Group, toplam 20 bin metrekarelik alana sahip üç fabrikası ile tasarımları eş zamanlı olarak üreterek dünya çapında hizmet vermektedir.  Sektördeki başarısını aldığı ödüllerle de taçlandıran Sagist Group, 2018 yılında "Amerikan Hospitality Sciences Akademisi" tarafından "2018'in En İyi Sözleşmeli Mobilya Fabrikası" olarak ödüllendirilmiş, 2019'da ise "Avrupa'nın En İyi Sözleşmeli Mobilya Üreticisi" unvanını kazanmıştır.

 

Avrupa ve Orta Doğu'da güçlü bir varlık gösteren SAGIST Grup, mobilya fabrikaları ve I.T. ARCHITECT adlı mimarlık firması ile sektörde öne çıkmaktadır. ABD başta olmak üzere, California, OMAN Muskat, İngiltere Londra, Katar Doha ve Dubai'de de faaliyet gösteren şirket, global pazarda önemli bir oyuncudur.