Yeni Civic Type R, önceki nesil modelde kurulu olan aynı iki litrelik K20C turbo motorla donatıldı. Bununla birlikte, hatchback tamamen yeni bir turboşarj ve egzoz sistemi aldı. Bu Civic Type R'nin tarihinin en güçlüsü haline geldiği ifadesi henüz rakamlarla desteklenmedi - Honda teknik özellikler sağlamıyor. Resmi olmayan verilere göre motor gücü, selefinin 320 beygir gücüne kıyasla yaklaşık 330 beygir gücü olacak.

Dinamik özellikler de henüz verilmemiştir. Selefi 5.7 saniyede yüz kazandı ve maksimum hızı 272 km / s'ye ulaştı.

Otomatik şanzımanla ilgili söylentiler de doğrulanmadı: iki litrelik turbo motor, önceki altı vitesli “mekanik” ile eşleştirildi. Tahrik - kendinden kilitli diferansiyelli ön. Ancak yeni Civic Type R'nin yeni bir sürüş modu var: Bağımsız olarak yapılandırılabilen Comfort, Sport ve + R'ye Individual eklendi. Yerleşik telemetri, uygulama kullanılarak akıllı telefon ekranında görüntülenebilir.

yeni honda type R

Togg TruGo Charging ile 81 ile hızlı şarj istasyonu kuruyor. Togg TruGo Charging ile 81 ile hızlı şarj istasyonu kuruyor.

Nesil değişikliği ile hatchback daha hafif ve daha sert hale geldi. Tamponların tasarımı değişti ve kıç şimdi alüminyum desteklere monte edilmiş daha büyük bir kanatla taçlandırıldı. Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, üç egzoz borusu vardır ve bunlar merkezde bulunur.

Yeni Civic Type R, McPherson bağımsız ön süspansiyona ve çok bağlantılı arka süspansiyona sahiptir. Brembo dört pistonlu frenler, 19 inç jantlar (standart olarak) ve Michelin Pilot Sport 4S lastikleri duyuruldu. Kabin, spor koltuklar ve çok noktalı emniyet kemerleri ile donatılmıştır.