Dünya çapında bir çok kurumsal firmanın yakın takibine giren kripto para birimlerine Türkiye’den de ilgi büyüyor. Kripto para birimlerini geleceğin ticaret aracı olarak tanımlayan Projekspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş, Türkiye’de bir ilk olarak, Bitcoin ile gayrimenkul satışı yaptıkları kampanyalarını açıkladı.

Akbaş; pandemi ile birlikte hızlı bir dijitalleşmenin içerisinde hayatın her alanında devrim geçirildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Kripto paranın önümüzdeki yıllar içerisinde daha çok hayatımıza gireceğini biliyorduk. Yıllar içerisinde tüm gayrimenkul satışlarının bu tür para birimleri ile yapılacağını öngörüyoruz. Bununla ilgili de bir süredir ekibimizle konu ile ilgili çeşitli alt yapı çalışmaları ve Bitcoin ile gayrimenkul satışı yapılabilecek online platform hazırlıklarını yapıyorduk. Ancak kripto paranın bir anda Dünya’nın gündemine oturması ile birlikte biz de planlarımızı erkene çektik. Bugün itibariyle Türkiye’de ilk olarak, satışını yürüttüğümüz 2D İstanbul İnşaat tarafından Büyükçekmece – Mimaroba’da hayata geçirilen Flowers Park projemizde Bitcoin ile gayrimenkul satışına başlıyoruz.

Son yıllarda turizmden gıdaya, tekstilden eğitime kullanım alanı iyice yaygınlaşan kripto para birimleri ile 3 Bitcoin’den başlayan fiyatlarla artık yepyeni bir ev almak mümkün olabilecek. Projekspert Gayrimenkul olarak, danışmanlık yaptığımız diğer gayrimenkul işlemlerinde de hizmet bedelimizi kripto para olarak ödeme imkanı sağlayan öncü emlak ofislerindeniz.”

BDDK’nın kredi bariyeri gerçek barınma ihtiyacı olanların konutlara ulaşmasını sağlayacak BDDK’nın kredi bariyeri gerçek barınma ihtiyacı olanların konutlara ulaşmasını sağlayacak

Flowers Park, Mimaroba’nın en merkezi lokasyonunda, denize ve merkeze yürüyüş mesafesinde, E5’e 500 metre, toplu ulaşım aksında, 13 bin 500 M2 üzerinde sadece 190 seçkin daireden oluşan site içerisinde bulunuyor.

ProjEkspert Gayrimenkul Hakkında: 15 yılı aşan gayrimenkul sektörü tecrübesi ile ticari / konut yatırım danışmanlığından, kiralama hizmetlerine, proje geliştirme ve pazarlama hizmetlerinden mülk yönetimine, hukuk, ekspertiz, konut kredisi, tapu/sözleşme işlemleri gibi yasal süreçlerin yönetiminden iç dekorasyon, mobilya ve peyzaj hizmetlerine kadar birçok konuda müşterilerine destek vermek üzere bir araya gelmiş emlak profesyonellerinden oluşmaktadır. ProjEkspert Gayrimenkul, ProjEkspert Dizayn, ProjEkspert Global, ProjEkspert Proje Pazarlama ve ProjEkspert Back-Up olmak üzere 5 alt markada danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Benimsedikleri ‘Tam Kapsamlı Hizmet’ ilkesi ile sektörde ilk ve tek firma olarak; hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara, konut ve ticari gayrimenkul satış süreçlerinin her alanında, aktif bütünleşmiş hizmetler sunmaktadır.