Toprağa yapılan yatırımın önemini anlatan ve sevdiren Remax7tepe arazi geliştirme direktorü Mert Başaran, 2020 yılının emlak ve arazi yatırım değerlendirmesini yaptı. Arsanın en önemli yatırım olduğunu söyleyen Başaran yatırımcıların yeni adresinin Türkiye olduğunu söyledi.

Arsa satışında rekor kırıldı

Mert Başaran“ Pandemi ile birlikte arsa satışlarında rekor kırıldı. İnsanlar toprağın değerini bu dönemde daha iyi anladı. Türkiye bu anlamda Dünya’daki en şanslı ülke diyebilirim toprağımız çok verimli ve değerli. 2020 yılında yine Gayrimenkul satışlarında da rekor yaşandı konut fiyatları yüzde 42 ‘ye yakın artış yaşandı. Ocak- Aralık döneminde ülke genelinde 2 milyon 564 bin adet gayrimenkul satışı yapıldı“ dedi.

Sanat ve cemiyet hayatından birçok önemli isimle çalışan ve verdiği kilit bilgilerle doğru yere yatırım yaptıran Mert Başaran sözlerine yatırımcıların 2020 yılında toplam arazi satışı yüzde 50 arttığını söyledi.

Bu yatırımların Türkiye ekonomisine olan katkısının altını çizen Mert Başaran,  insanların harcamalarından artırdıkları ufak bütçelerle de yapıtım yapabileceğini ve 10 bin lira 15 bin lira vererek alınana telefonların yerine toprak almaları gerektiğini söyledi.

Danışmanlık hizmetini bağışlıyor

Emlak ve arazi konusundaki uzmanlığını sosyal sorumluluk projelerine destek olmak için kullanan Mert Başaran, örnek davranışıyla da emlak sektörünün de kısa sürede yükselen yıldızı oldu. Arazi almak isteyen yatırımcıların sorularını herhangi bir vakfa yaptıkları yardım karşılığında cevaplayan Başaran, bu alanda adını altın harflerle sektöre yazdırdı.

Geleceğinizi toprakla şekillendirin

Şimdiye kadar Oktay Kaynarca, Sinan Engin, Özlem Yıldız, Hande Doğandemir, Şükrü Özyıldız ve Deniz Akkaya gibi birçok isme değerli toprak yatırımları yaptıran Başaran, insanların gelecekleri için en uygun yatırımını toprak olduğunu söylüyor.