Toki'den dar gelirli aileler için ucuz konut satışı başladı!

Ev sahibi olmanın zor olduğu günümüzde devlette kendince önlemler alarak dar gelirli vatandaşlarında konut sahibi olabilmesi için çalışıyor. Bu anlamda dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştıran ve onlara imkan tanıyan TOKİ oldu.

Toki'den dar gelirli aileler için ucuz konut satışı başladı!
banner80

Ev sahibi olmanın zor olduğu günümüzde devlette kendince önlemler alarak dar gelirli vatandaşlarında konut sahibi olabilmesi için çalışıyor. Bu anlamda dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştıran ve onlara imkan tanıyan TOKİ oldu. TOKİ başlattığı yeni projesiyle dar gelirli ailelerin hayata bağlanması için bir neden olacak ucuz konutların satışlarına başlıyor.

Toplamda 50 bin sosyal konut projesi kapsamında kura ile ev sahibi olunması hedeflenen projede kuraya katılmadan önce başvuru önceliği belirleniyor. Son başvurma tarihine kadar başvuruda bulunanlar arasında kuraya katılacaklara şanslı olmaları halinde konutları teslim edilecek. 2 şehirde başlatılacak olan satışlar açık artırma usulü ile yapılacak. Konutlara son başvuru tarihi 30 Eylül 31 Aralık tarihleri arasında olacak.

Konutlarda güzel olan taraf ise taksitlerin miktarı olacak. 350 TL’den başlangıç yapılacak olan konutlarda evlerin toplam fiyatları 104 bin liradan başlayarak 344 binliraya kadar çıkacak. Toplam vade süresi 15–20 yıl arasında değişiklik gösteriyor.

Satışı gerekleştirilecek olan konutlarda peşinatlarda belirlendi. % 10-12-15-20-25 dolarlarında olan peşinatlar vadenin uzamasını da belirlemiş oluyor.


Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 09:19
YORUM EKLE