TOKİ'den 2.400 Ucuz Konut Alıcısını Bekliyor!

TOKİ dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Ülke çapında bir çok ilde şantiyesi bulunana kurum aynı zamanda yapımı tamamalanan konutları da kuralı ve kurasız açık satış yöntemi ile vatandaşa sunuyor.

TOKİ'den 2.400 Ucuz Konut Alıcısını Bekliyor!
banner112

TOKİ dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Ülke çapında bir çok ilde şantiyesi bulunana kurum aynı zamanda yapımı tamamalanan konutları da kuralı ve kurasız açık satış yöntemi ile vatandaşa sunuyor. İşte il il satışta olan konutlar...

TOKİ'DEN AÇIK SATIŞTA KONUTLAR

Gunes'te yer alan habere göre, TOKİ ev sahibi olma hayali kuran düşük gelirli vatandaşlara yeni projeler sunmaya devam ediyor. 50 bin sosyal konut seferberliği kapsamında, kurayla ev sahibi yapmaya devam eden kurum, bir yandan da kuraya girmeden başvuru önceliği yöntemiyle açık artırma usulüyle satıyor.

Dar gelirli vatandaşlar için 26 şehirde, toplam 2 bin 395 konut açık artırma usulüyle satılıyor. Bu konutlar için son başvuru tarihi 30 Eylül ve 31 Aralık olarak ikiye ayrılıyor.  350 liradan başlayan taksitlerle konut sahibi olma şansı sunan konutların fiyatları 104 bin 518 lira ile 344 bin 234 lira arasında değişiklik gösteriyor.

20 YIL VADE İLE KİRA ÖDER GİBİ

Ödeme seçenekleri ise 15- 20 yıla kadar uzayabiliyor. Satışta bulunan konutlar için peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiyor. Ödenen peşinata göre vade de uzayabiliyor. Vade süreleri de projeye göre 96, 108, 120, 180, 216 ve 240 aya denk geliyor. Açık satışlardan dar gelirli vatandaşlar, emekliler ve şehit aileleri faydalanabiliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

-- T.C. vatandaşı olmak, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde, bir yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmek, 
 
-- TOKİ’den konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olmak, 
 
-- Kendisine, eşine ve/ veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun olmaması, 
 
-- Başvuru tarihi itibarıyla 25 yaşını doldurmak, aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 lira olması gerekiyor. 

SATIŞTA OLAN KONUTLAR


Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 09:40
YORUM EKLE