banner50

TOKİ'den Demir ve Çimento fiyatlarına eleştiri..

Demir ve çimento fiyatlarına yapılan zamları eleştiren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut,  idare’nin ekonomi, üretim ve istihdama yüksek oranda katkı yaptığını belirterek inşaat sektörünün ana maddeleri olan demir ve çimentoya son üç ayda yapılan zamların sektöre vermek istedikleri dinamizmi olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

TOKİ'den Demir ve Çimento fiyatlarına eleştiri..

İnşaat sektörünün tüm paydaşları olarak aynı geminin içinde olduklarını ifade eden Ömer Bulut; “Sektörde oluşan bu olumlu havayı sürdürmek amacıyla hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Bindiğimiz dalı kesmemeliyiz.” dedi. Yeni projeleriyle birlikte yaklaşık 200 bin kişiye istihdam sağladıklarının altını çizen Bulut, şöyle konuştu: “İnşaat sektörünü bir ağacın ana gövdesi, alt sektörleri bu gövdenin dalları gibi görüyoruz.

Her alt sektör çok kâr edeceğim derse gövde kurur. Bu zihniyeti yanlış buluyorum. İdaremiz, tüm demir, çimento üreticilerimiz ve 250 alt sektörümüzle her birimiz, memleketimizin geleceğini düşünerek, memleketimizin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla özveriyle çalışmalıyız. Sosyal konuta olan talep ve konut kredilerinin düşmesiyle inşaat sektörümüz canlanmaya başladı. Fakat inşaatın ana maddesi olan demir ve çimentoya yapılan zamlar hem sektörü hem de idaremizi olumsuz etkiler. İdaremizden iş alan yüklenicileri de zor durumda bırakabilir. Ancak çalışmalarımıza duraksamadan devam edeceğiz.”

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.