TOKİ'den 2.Kampanya yüzde 22 indirimle geldi.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) her sene iki kere düzenlemeyi gelenek haline getirdiği borcunu erken ödeyene indirim kampanyasının bu sene düzenlenen ikincisinde indirim oranı 2 puanlık artışla yüzde 22’ye yükseltildi.

TOKİ'den 2.Kampanya yüzde 22 indirimle geldi.

Kampanyadan yararlanarak borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE