Toki Ankara'da 86 bin konut tamamladı ve teslim etti!

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut, TOKİ’nin Ankara’da inşa ettiği 94 bin 994 konutun 85 bin 979’unun tamamlanarak vatandaşlara teslim edildiğini söyledi. Kuzey kent projesi kapsamında yapılan konutlarda 50 bine yakın nüfusun yaşayacağına dikkat çeken Bulut, açık satışla konut satışlarının devam ettiğini belirterek arzu eden vatandaşların satışta olan konutları gezebileceklerini ve satış ofisindeki yetkililerden bilgi alabileceklerini söyledi.

Toki Ankara'da 86 bin konut tamamladı ve teslim etti!
banner80

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut, TOKİ’nin Ankara’da inşa ettiği 94 bin 994 konutun 85 bin 979’unun tamamlanarak vatandaşlara teslim edildiğini söyledi.


Kuzey kent projesi kapsamında yapılan konutlarda 50 bine yakın nüfusun yaşayacağına dikkat çeken Bulut, açık satışla konut satışlarının devam ettiğini belirterek arzu eden vatandaşların satışta olan konutları gezebileceklerini ve satış ofisindeki yetkililerden bilgi alabileceklerini söyledi.


Mamak’ta TOKİ eliyle kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini hatırlatan Başkan Bulut , afet riskinin ve çarpık kentleşmenin yoğun olduğu yerlerde, farklı ihtiyaçları ve değişimleri göz önüne alarak sürdürülebilir dönüşümü esas alan, sosyal adaleti, sosyal bütünleşmeyi, yerel kalkınmayı, tarihi, kültürel mirası ve doğal çevreyi koruyan bütünleşik bir yaklaşım ile projeleri geliştirdiklerini ifade ederek Ankara’da konutların yanı sıra 7 hastane, 30 lise, 60 ilkokul, 5 kütüphane, 13 sağlık ocağı, 56 cami, 77 engelsiz yaşam binası, 22 spor salonu ve 61 ticaret merkezi inşa ettiklerini dile getirdi.


Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 10:27
YORUM EKLE