TOKİ, 60 ay vade ile arsa satışına başladı.

Toplu Konut İdare (TOKİ), 28 ilde 291 arsayı 22 ve 23 aralıkta açık artırmalarla satışa çıkardı.

TOKİ, 60 ay vade ile arsa satışına başladı.

Müzayedeye katılacak yatırımcılar; konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, özel okul alanı, terminal alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 60 ay vadeyle sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf tutulacak.

Toplamda 2.231.333 metrekare büyüklüğe ulaşan arsaların tamamının 2.695.853.099-TL muhammen bedeli bulunuyor.

Saat 10.30’da başlayacak oturumlar Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de “www.emlakmuzayede.com.tr” teklif verilebilecek.

Arsalar hangi şehirlerde bulunuyor?

TOKİ’nin satışa sunduğu arsalar; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Artvin Aydın, Batman, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırşehir,  Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin,  Muğla, Samsun, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da bulunuyor.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Mustafa Özel

Uzun bir süredir Gayrimenkul Sektörünü yakından takip eden ve sektörün içide olan biri olarak sektör hakkında tüm bilgileri emlakhaberi.com haber sitesi için yazıyoruz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE